kraj:
Hiszpania
autor: KLA
19-09-2012, 09:36 komentarzy: 0

Samolot Ryanair

Samolot Ryanair, fot. Behemot

Ryanair punktualny, ale awaryjny

Średnia punktualności Ryanaira wyniosła w miesiącach letnich aż 93%. Niestety w tym samym czasie linia odnotowała kilka awaryjnych lądowań.

Ryanair, nisko-kosztowa irlandzka linia lotnicza, opublikowała 18 września dane dotyczące swojej rekordowej punktualności w okresie letnim. Średnia punktualność wyniosła 93% w miesiącach czerwiec, lipiec i sierpień, podczas których Ryanair wykonał 150 000 lotów. W ciągu tych trzech miesięcy tylko 10 ze 152 000 lotów Ryanaira zostało anulowanych. W okresie tym Ryanair przewiózł ponad 25 milionów pasażerów, z czego ponad 8 milionów w lipcu i sierpniu, osiągając swój nowy miesięczny rekord 8,9 miliona pasażerów (sierpień).

STATYSTYKI RYANAIRA ZA SEZON WAKACYJNY 2012


 

Miesiąc

Ilość pasażerów

Ilość lotów

Punktualność

Czerwiec

  7,8mln

49 000

 93%

Lipiec

  8,7mln

53 000

  92%

Sierpień

  8,9mln

54 000

  93%

Suma

25,4mln

156 000

średnia: 93%

Stephen McNamara z Ryanaira powiedział: - Ryanair przewiezie w tym roku ponad 79 milionów pasażerów, a to dzięki naszej doskonałej formule najniższych cen, braku dopłat paliwowych, największej ilości punktualnych lotów, najmniejszej ilości anulowanych lotów, najmniejszej liczbie zgubionych bagaży oraz najlepszej obsłudze klienta w Europie. Podczas okresu wakacyjnego Ryanair wykonał ponad 150 000 lotów, z czego rekordowe 93% było na czas, przewożąc ponad 25 milionów pasażerów, w tym rekordowe 8,9 miliona w sierpniu, naszym najlepszym miesiącu w historii.

Tymczasem nie dalej niż dwa dni wcześniej, 16 września irlandzki przewoźnik musiał posadzić maszynę w Madrycie, choć na trasie z Paryża na Teneryfę nie planował międzylądowania. Lądowanie miało miejsce z  powodów technicznych. Podobnie dzień wcześniej, kiedy w Barcelonie lądował Ryanair lecący z Bristolu do Reus. W Hiszpanii lądował też samolot irlandzkich linii lotniczych w sierpniu – z powodu oszczędności paliwa.

Zobacz także: Problemy Ryanair? Linie pod lupą hiszpańskiego resortu przemysłu

Hiszpański resort przemysłu wszczął przeciw liniom dochodzenie zarzucając im, że narażają na niebezpieczeństwo pasażerów. Linie uważają, że są to oszczerstwa. Sprawą zainteresowała się już Komisja Europejska, która chciałaby, aby kraje UE wymieniały między sobą informację o wypadkach lotniczych.

Źródło: Ryanair, El Mundo, Wiadomości Onet


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Awaryjne lądowanie, Problemy techniczne, Punktualny, Ryanair, Samolot


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »