kraj:
Polska
21-01-2013, 13:33 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Tydzień w transporcie: burzliwy styczeń

Niebezpieczeństwa czekające na turystów w Tunezji, kontrowersyjne zagrania LOT-u, potencjalne ograniczenia dla europejskich linii lotniczych - to tylko niektóre z informacji, jakie przewinęły się przez branżowe media w ostatnim tygodniu. Zapraszamy do lektury kolejnego "Tygodnia w transporcie".

Ostrzeżenie dla turystów w Tunezji

 
Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega turystów przebywających w Tunezji, aby nie wyjeżdżali poza Tunis - a zwłaszcza nie wybierali się na wycieczki na Saharę oraz w pobliże granic z Algierią i Libią. Ze względu na wojskową interwencję Francji w Mali, mającą na celu odbicie kraju z rąk islamistycznych rebeliantów, w północnej Afryce wzmogły się nastroje antyeuropejskie. Wyjazdy poza regiony turystyczne, zwłaszcza podróże organizowane na własną rękę, są obecnie uznawane za bardzo niebezpieczne.
 

LOT blokuje Turkish Airlines

 
PLL LOT zablokowały inicjatywę Turkish Airlines mającą na celu zwiększenie częstotliwości przelotów między Warszawą a Stambułem. Samoloty LOT-u latają na tej trasie z 60-procentowym obłożeniem, podczas gdy kursujące rzadziej Turkish Airlines mają obłożenie sięgające 90 procent. LOT obawia się, że większa konkurencja uczyniłaby połączenie nierentownym dla Polaków, więc władze linii skorzystały z możliwości zawetowania zmian. Taka opcja przysługuje każdemu przewoźnikowi pochodzącemu z kraju, w którym chce działać zagraniczna konkurencja.
 

Będzie bezpłatny przewóz bagażu?

 
Komisja Europejska rozważa możliwość ustawowego zakazania liniom lotniczym pobierania wysokich (lub jakichkolwiek) opłat za przewóz bagażu. Europarlamentarzyści są zdania, że przewoźnicy - zwłaszcza tanie linie - zarabiają zbyt wiele na opłatach bagażowych. Efektem regulacji byłyby najprawdopodobniej wyższe ceny biletów lotniczych.
 

Okres zmian

 
Linie autokarowe wprowadzają liczne zmiany w rozkładach jazdy. Sindbad aktualizuje połączenia do Bułgarii, EP Eurolinie Plus uruchamiają nowe przystanki w Polsce i za granicą, zaś Agat zmienia godziny wyjazdów z kilkunastu miejscowości. To prawdopodobnie dopiero początek informacji o zmianach w rozkładach, a zatem jeżeli planujesz podróż w najbliższych tygodniach, na kilka dni przed wyjazdem upewnij się, że autokar rusza o godzinie, którą wskazano na bilecie.
 

Ciekawostka na koniec

 
Według szacunków IATA w roku 2012 linie lotnicze zapłaciły za paliwo łącznie 207 miliardów dolarów. To kwota niemal pięć razy większa od tej, którą pochłonęły wydatki paliwowe w roku 2003. Zysk branży w stosunku do inwestycji jest niewielki - wynosi około 3 miliardów dolarów.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: Aerosvit, Dreamlinery, Ryanair
 
 
* * *
 
Przegląd przygotowała redakcja serwisu BiletyAutokarowe.pl, czyli miejsca, w którym tanio, szybko, wygodnie kupisz bilety autokarowe do Bułgarii, Włoch, Anglii, Chorwacji oraz blisko 30 innych europejskich krajów. Korzystaj z największej oferty w polskiej części Internetu!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, PLL LOT, Turkish Airlines, Turystyka, w Tunezji


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »