kraj:
Tajlandia
24-03-2012, 11:18 źródło: Materiały Prasowe     komentarzy: 0

Odkryj Bangkok na własną rękę

Stolica Tajlandii - Bangkok przyciąga co roku miliony turystów. Wydaje się, że wszystkie miejsca w tym tętniącym życiem mieście zostały już odkryte i ciężko znaleźć coś mniej popularnego i nie opisanego w przewodnikach. Jednak okazuje się, że przy odrobinie wysiłku da się odkryć nowe interesujące miejsca w Bangkoku.

Wat Arun, aut. G Meyer Wat Arun, aut. G Meyer , Wikimedia Common

Jedną z ciekawych propozycji może być wizyta o poranku w Parku Lumpini. Dojedziemy tam BTS Skytrain (Silom Line, stacja Sala Daeng Station) lub metro MRT (stacje Lumphini Station lub Si Lom Station). Na miejscu możemy dołączyć się do grupy Tai Chi i spróbować popularnej wśród Tajów gimnastyki medytacyjnej . Po tej rozgrzewce warto pospacerować jeszcze trochę po parku, ciesząc się świeżym powietrzem (raczej rzadkość w Bangkoku), i podziwiać niezwykłe, długie nawet na półtora metra, warany paskowane , które mają tu swój dom.

Do Muzeum Historii Medycyny Sądowej lepiej nie iść ze zbyt delikatnym żołądkiem i niestrawnością. Nie ma tu bowiem skamielin ani obrazów, tylko czaszki, szkielety, różne części ciała w formalinie. Można zobaczyć zmumifikowane zwłoki kryminalistów, a w dziale patologii martwe noworodki w formalinie. Mające swoją siedzibę w Szpitalu King (King's Hospital) muzeum, z pewnością pozostawi niezapomniane wrażenia.

Innym sposobem na odkrycie czegoś niezwykłego wydaje się zrezygnowanie z przewodnikowych atrakcji i wejście w jedną z licznych bocznych uliczek miasta. W ten sposób mamy okazję trafić na jakiś ciekawy budynek czy pomnik, których nie znajdziemy na mapie i tym samym będziemy czuli się jak prawdziwi odkrywcy. Jest to także wspaniała okazja do zobaczenia prawdziwego życia Tajów, przyjrzenia się ich codziennym rytuałom i zwyczajom. Mieszkańcy Bangkoku są zwykle bardzo otwarci i jeśli tylko spotkamy kogoś mówiącego po angielsku, z pewnością usłyszymy wiele ciekawych historii.

Jeśli chcesz odkryć Bangkok po swojemu, zarezerwuj bilet do tego niezwykłego miasta już dzisiaj. Loty do Bangkoku regularnie odbywają się z wielu europejskich miast, do których z łatwością dolecisz z Polski. Ceny przelotu nie są wygórowane, a zwiedzanie Bangkoku na własną rękę z pewnością dostarczy nam niezapomnianych wrażeń.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bangkok, Na własną rękę


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »