FAQ

Pytania i Odpowiedzi:Czy korzystanie z serwisu jest bezpłatne?
- Tak, korzystanie z serwisu jest bezpłatne. W tym momencie nie ma również żadnych usług dodatkowych płatnych.

Co oznaczają liczby w nawiasie obok nazwiska/loginu?
- Liczba w nawiasie w kolorze pomarańczowym obok nazwiska/loginu jest to ranking użytkownika, są to punkty przyznawane za aktywność w naszym serwisie. Dzięki rankingowi łatwiej dotrzeć do użytkowników, którzy udostępniają wiele własnych prac, są najwyżej oceniani przez innych.

Kiedy aktualizowany jest ranking i za co przyznawane są punkty?
- Ranking aktualizowany jest raz w tygodniu. Punkty przyznawane są za aktywność w naszym serwisie: dodawanie zdjęć, pisanie opowieści, prowadzenie bloga, i wiele innych. Serwis nie będzie podawać punktacji aby sztucznie nie nabijać rankingu.

Czy jest ograniczenie w ilości wrzucanych zdjęć?
- W tej chwili nie ma żadnych ograniczeń i nie planowane jest ich wprowadzenie. Gdyby kiedyś miało się to zmienić to odpowiednia informacja pojawi się w serwisie.

Czy zdjęcia można wrzucać do serwisu za pomocą smartfona?
- W tej chwili tylko w takich, które obsługują technologię flash.

Czy moje zdjęcie/film może być promowane na głównej stronie? Jak dokonywany jest wybór?
- Zdjęcia/filmy każdego użytkownika mogą być pokazane na głównej stronie. Wybór dokonuje redakcja serwisu. Można w edycja profilu - prywatność zablokować taką możliwość.

Czy moja opowieść, blog może być promowana na głównej stronie? Jak dokonywany jest wybór?
- Opowieści, blogi każdego użytkownika mogą być promowane na głównej stronie. Wybór dokonuje redakcja serwisu. Można w edycja profilu - prywatność zablokować taką możliwość.

Czy można jakoś wpłynąć na to aby moja opowieść znalazła się na głównej stronie?
- Możemy dać kilka rad. Sprawdzajcie czy opowieść nie ma błędów. Twórzcie akapity tak, aby treść była jak najbardziej przejrzysta. Wstęp opowieści dawajcie pogrubiony (trzeba zaznaczyć pierwszy akapit i wcisnąć skrót na klawiaturze ctrl+B).

Czy można założyć konto tylko na forum?
- Nie, konto zakłada się na głównej stronie serwisu i automatycznie tworzone jest na forum.

Czy można kasować komentarze z własnych stron (profilu, zdjęć, filmów, opowieści itd.)?
- Tak, w każdym z tych miejsc można skasować niechciane komentarze.

Jak obliczana jest ocena prac (zdjęć, filmów, opowieści)?
- Pod uwagę brana jest nie tylko średnia punktów ale również ilość głosujących osób. Ocena podawana jest w formacie: średnia punktów / ilość głosów. Aby nie powstawały ogromne liczby średnia punktów jest dzielona przez 100. Dając np. 10 pkt. wyświetli się ocena 0,10/1.

Jak sprawdzić co widzą na moim profilu osoby nie będące w gronie moich znajomych?
- Wystarczy wejść na swój profil będąc niezalogowanym do serwisu. To co widzą inni na Waszym profilu ustawia się pod Edytuj profil - Prywatność.

Czy mogę zaproponować artykuł do nowości serwisu?
- Jeżeli jest to artykuł napisany przez Was to tak, jednak to redakcja zdecyduje czy będzie on umieszczony w serwisie. Jeżeli jest to artykuł z innej strony/gazety etc. to nie, ponieważ nie można kopiować tekstów bez zgody autora.