kraj:
Polska
05-10-2020, 14:48 komentarzy: 0

brak opisu

Ten portal jest na sprzedaż

Po kilku latach od pomysłu na stworzenie tego miejsca czas przekazać go w lepsze ręce.

O portalu
 
Portal założony w celu zbudowania społeczności oraz stworzenia ogromnej bazy danych na tematy podróży, turystyki, wypraw i aktywnego spędzania czasu tak, aby wyszukujący informacje w Internecie, na powyższą tematykę znalazł wszystkie niezbędne dla siebie informacje w serwisie Świata Podróżników.

Portal ma w zamyśle:
- dostarczać codzienne informacje na temat jak największej ilości krajów na świecie /informacji o zagrożeniach, problemach, atrakcjach turystycznych a w szczególności ciekawostkach ze świata itp./,
- być miejscem do udostępniania własnych materiałów: zdjęć/ filmów/ relacji z podróży / pisania bloga / rozmawiania na forum / stworzenia własnego profilu podróżnika / wymiany wewnętrznej poczty pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami i innych.
 
W celu ułatwienia wyszukiwania materiałów system został wyposażony w wiele narzędzi typu: ocena, spory wybór sortowań, tworzenie rankingu podróżników (punktacja przyznawana jest za każdą czynność wykonaną przez użytkownika w serwisie) i innych.
 
Aby połączyć możliwości wielu serwisów poświęconych turystyce w jednym portalu zostały stworzone takie działy jak:
 
- Wiadomości /newsy;
- Forum;
- Blogi;
- Galeria zdjęć;
- Galeria filmów;
- Opowieści w trzech kategoriach: Relacje z podróży, Podróże kulinarne, Turystyka religijna;
- Przewodnik turystyczny;
- Sondy;
- Dowcipy dobre w podróż;
- Wyszukiwarkę miejsc na mapie.
 
Niemal każdy z tych działów mógłby tworzyć osobną stronę www, jeżeli weźmiemy pod uwagę ich funkcjonalność i możliwości.
 Podczas dalszego rozwoju przewidziane było wprowadzenie kolejnych funkcjonalności tj. np. połączenie z bazą serwisów hotelarskich w celu zwiększenia ilości informacji na temat wyjazdu w szukane miejsce /za współpracą z odpowiednim serwisem/; wprowadzenie informacji o pogodzie z całego świata /celu podróży/; współpraca ze znanymi/medialnymi podróżnikami /jest gotowa funkcjonalność pod to, wszędzie są przyciski „znani podróżnicy”, ale do tej pory nie posiadają te działy zawartości/ i innych.
 
Serwis został dopracowany przez codzienne wyłapywanie błędów podczas tworzenia oraz po jego uruchomieniu. Poświęcone zostały na to niemal 3 lata codziennej wielogodzinnej pracy.
 
Portal posiada ogromne możliwości, ale zarazem jest gotowy do dalszej rozbudowy lub ewentualnej przebudowy /np. przez firmę, w której zostały stworzony (odpłatnie)/. Zapewne po kilku latach wymaga pewnych poprawek.

Dlaczego serwis jest na sprzedaż?
 
 
Podczas planowania rozwoju serwisu został założony zbyt optymistyczny scenariusz rozwoju oglądalności strony. Budżet przeznaczony na ten cel nie był odpowiednio oszacowany. W założeniach portal o tak ogromnych możliwościach miał się niemal sam napędzać. Użytkownicy serwisu mieli posyłać linki swoich materiałów umieszczonych na stronie do swoich znajomych oraz udostępniać na portalach społecznościowych. W ten sposób ruch i ilość dodawanych materiałów miała stale rosnąć. Ten scenariusz niestety się nie sprawdził.

Na czym serwis ma zarabiać?
 
 
Na reklamach emitowanych przez reklamodawców. Zarówno przez serwisy do tego stworzone, które umieszczają własny kontekst na portalu jak i bezpośrednio od reklamodawców, którzy kontaktowaliby się z serwisem.
 
W dalszych planach rozwoju, miał pozyskiwać przychód z innych form jak na przykład – odsyłanie klientów do rezerwacji hoteli i czerpania z tego tytułu prowizji a także założenia własnego pośrednictwa sprzedaży wycieczek /nie jest to bardzo skomplikowana sprawa/. Można również z czasem jako dodatkową funkcjonalność uruchomić sklep podróżnika.

W sprawie zainteresowania zakupem portalu proszę pisać maila na portal@swiatpodroznikow.pl z numerem telefonu, oddzwonię.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »