kraj:
Mauritius
11-07-2013, 15:06 komentarzy: 0

Emirates na Mauritius Airbusem A380

Linie lotnicze Emirates ogłosiły, że codzienne loty z Dubaju na Mauritius będzie obsługiwał nowoczesny, dwupokładowy Airbus A380 - już od połowy grudnia 2013.

Pierwsze lądowanie Airbusa A380 Emirates na Mauritiusie

Linie Emirates oferują dwa połączenia dziennie na Mauritius. Od 16 grudnia 2013 jedno z połączeń będzie obsługiwane przez Airbusy A380, drugie - jak dotąd przez Boeingi 777-300. Oferowanie zwiększy się w sumie o 153 miejsca w klasie ekonomicznej, biznes oraz pierwszej.

„Podjęliśmy decyzję, by zwiększyć oferowanie na tej trasie, ponieważ pragniemy wspierać i promować turystykę na Mauritius. Nasza decyzja jest również odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tym regionem turystów z Europy, Bliskiego Wschodu i Azji” - powiedział Thierry Antinori, Wiceprezes i Dyrektor Handlowy linii Emirates.

Pierwsze lądowanie Airbusa A380 Emirates na Mauritiusie odbyło się w marcu tego roku, w ramach obchodów 45-lecia niepodległości wyspy.

Samoloty A380 oferują pasażerom dostęp do Wi-Fi, a w pokładowym systemie ice dostępnych jest aż do 1500 kanałów oferujących doskonałą rozrywkę - najnowsze i najlepsze filmy, programy telewizyjne, nagrania audio i gry z całego świata. Na górnym pokładzie pasażerowie klasy pierwszej mogą odświeżyć się pod prysznicem w jednym z dwóch Shower Spa. Zarówno pasażerowie klasy pierwszej, jak i biznes mają do dyspozycji bar oraz salon pokładowy.

Linie Emirates obecnie posiadają w swojej flocie aż 35 Airbusów A380, czyli najwięcej na świecie. Mauritius będzie 23. portem docelowym Airbusa A380 w siatce połączeń Emirates. Obecnie samolot operuje na trasach z Dubaju m.in. do Auckland, Sydney, Melbourne, Bangkoku, Pekinu, Brisbane, Hong Kongu, Dżeddy, Kuala Lumpur, Seulu, Singapuru i Szanghaju.

Od wprowadzenia Airbusów A380 do floty Emirates pięć lat temu, samoloty te przewiozły już niemal 17 milionów pasażerów. Od stycznia tego roku pasażerowie A380 mieli możliwość odpoczynku w pierwszym na świecie terminalu zbudowanym specjalnie dla pasażerów tych samolotów. Jego powstanie to część strategii inwestycyjnej linii Emirates, które do roku 2018 planują zwiększyć zdolność przewozu do rekordowej liczby 90 milionów pasażerów. Pasażerowie przesiadający się w Dubaju mają do wyboru szeroki wachlarz krótkoterminowych ofert turystycznych w tym kosmopolitycznym mieście, które z łatwością mogą włączyć do swojego planu podróży.  

Zobacz także: El Camino del Rey: parapet nad przepaścią

Samolot A380 będzie obsługiwał lot o numerze EK 701 we wtorki, czwartki, piątki i niedziele, zaś lot o numerze EK 3701 w poniedziałki, środy i soboty. Wylot z lotniska w Dubaju o godzinie 3:10, przylot na Mauritius o 9:40. Loty powrotne EK 702 i EK 3702 będą odbywały się z Międzynarodowego Lotniska imienia sir Seewoosagura Ramgoolama o godzinie 18:20 – przylot do Dubaju o 1:10 następnego dnia.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: A380, Airbus, Ciekawostki ze świata, Emirates, Emirates na Mauritiusie, Podróże, Samolot, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »