kraj:
Niemcy
03-07-2013, 10:39 komentarzy: 0

Park Wilhelmshöhe jest 38 miejscem światowego dziedzictwa w Niemczech

Niemcy jako kraj turystyczny są bogatsze o kolejne miejsce światowego dziedzictwa UNESCO, w postaci Parku Wilhelmshöhe w Kassel. Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO przyjął do grona najcenniejszych dóbr kulturalno-przyrodniczych największy park tego typu w Europie, jako unikatowy przykład kunsztu budowlanego europejskiego absolutyzmu. Do licznych zabytków parku należą między innymi wodospady, pałac Wilhelmshöhe, ruiny zamku Löwenburg oraz posąg Herkulesa będący symbolem miasta Kassel.

Ruiny zanku Loewenburg w Parku Wilhelmshöhe Ruiny zanku Loewenburg w Parku Wilhelmshöhe , fot. Mark Wohlrab - DZT

Tym samym w Niemczech znajduje się w tej chwili 38 miejsc światowego dziedzictwa UNESCO. Od 1992 UNESCO chroni od zapomnienia dokumenty o znaczeniu historycznym. W ostatnim tygodniu na listę światowego dziedzictwa dokumentacyjnego UNESCO zostały wpisane dwa dalsze niemieckie dobra kultury, jakimi są farmakopea z klasztoru w Lorsch i tarcza nieba z Nebry.

Ponadto do rejestru wpisano dwie nominacje z dziedziny społecznej: Manifest Komunistyczny i pierwszy tom Kapitału Karola Marksa jako wpis niemiecko-holenderski oraz dokument konstytucyjny „Złota Bulla” z 1365 jako wpis niemiecko-austriacki. Teraz Niemcy są więc reprezentowane na liście światowego dziedzictwa dokumentacyjnego UNESCO 17 razy. „Wraz z Parkiem Górskim Wilhelmshöhe w Kassel do listy miejsc światowego dziedzictwa UNESCO w Niemczech dołączył kolejny ważny pomnik kultury. Razem ze światowym dziedzictwem dokumentacyjnym światowe dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze UNESCO stanowią istotny element w niemieckiej turystyce kulturoznawczej i w znacznym stopniu przyczyniają się do tego, iż Niemcy cieszą się doskonałą renomą jako atrakcyjny cel podroży kulturoznawczych”, mówi Petra Hedorfer, Przewodnicząca Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT).

Niemcy zaliczają się do krajów europejskich najchętniej odwiedzanych ze względu na ofertę kulturową. Według IPK International zajmują pierwsze miejsce wrankingu celów podróży kulturoznawczych Europejczyków. Zaś w corocznym rankingu Anholt-GfK Roper Nation Brands Index, w którym ocenia się wizerunek 50 krajów z całego świata w sześciu kategoriach, z czego w dziedzinie „Kultura” Niemcy znajdują się pod względem popytu na prominentnym piątym miejscu.

Gdzie jest Park Wilhelmshöhe? Kassel, Niemcy, Zobacz na mapie

Pod hasłem „Światowe dziedzictwo UNESCO – Zrównoważona turystyka kulturowa i przyrodnicza” Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) poświęci rok 2014 tematyce miejsc UNESCO, skupiając na nich uwagę międzynarodowych mediów. „Światowe dziedzictwo UNESCO to mocny argument za turystyką kulturową z zagranicy i znak jakości o wielkiej wadze.”, dodaje Petra Hedorfer.

Zobacz także: 15.000 zagranicznych turystów wybrało TOP 100 atrakcji w Niemczech

W ramach swoich działań marketingowo-dystrybucyjnych DZT ściśle współpracuje z niemiecką organizacją ds. miejsc światowego dziedzictwa UNESCO (UNESCO-Welterbestätten Deutschland e.V.) oraz niemiecką komisją ds.UNESCO. W zakładce www.germany.travel/unesco, w dwunastu językach, będą prezentowane należące do niemieckich miejsc światowego dziedzictwa UNESCO kościoły, klasztory i pałace, ogrody oraz zabytkowe serca miast, pomniki industrializacji i naturalne krajobrazy. Oprócz opisów na stronie znajdą się 360-stopniowe panoramy, zdjęcia i filmy wideo. W przygotowaniach do tematu roku DZT projektuje ponadto nowoczesny magazyn podróży kulturowych, którego myślą przewodnią będzie UNESCO. Dodatkowo w ramach akcji w mediach społecznościowych, w marcu 2013, DZT wysłała w podróż po miejscach światowego dziedzictwa UNESCO, top blogera Gary’ego Arndta, który prowadzi blog „Everything Everywhere” (www.everything-everywhere.com).

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Ciekawostki ze świata, Kassel, Park, Światowe dziedzictwo, UNESCO, w Niemczech, Wilhelmshöhe


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »