Przewodnik turystyczny

  • Wg. kraju   Wpisz kraj
źródła: własne, opowieści i galerie użytkowników, Wikipedia, MSZ i inne komentarzy: 0
Mauritius  - Przewodnik turystyczny

Mauritius

Podstawowe informacje

Republika Mauritiusa

Język urzędowy: angielski, francuski
Języki używane: kreolski, angielski, francuski, bhodźpuri
Stolica: Port Louis
Ustrój polityczny: republika
Liczba ludności: 1.23 mln
Powierzchnia: 2 045 km2
Waluta: rupia (MUR)
Religia dominująca: hinduizm, katolicyzm
Kod telefoniczny: +230
Flaga/Godło: flaga godło

Wiadomości

ilość: 1

Emirates na Mauritius Airbusem A380

Linie lotnicze Emirates ogłosiły, że codzienne loty z Dubaju na Mauritius będzie obsługiwał nowoczesny, dwupokładowy Airbus A380 - już od połowy grudn »

Więcej

Przydatne informacje

Klimat:

Mauritius leży w strefie klimatu zwrotnikowego wilgotnego. Na klimat ma istotny wpływ ocean i występujące przez cały rok ciepłe prądy morskie. Sprawia to, że temperatury osiągają wartości charakterystyczne raczej dla strefy równikowej niż zwrotnikowej, mimo że kraj leży zaledwie trzy stopnie od Zwrotnika Koziorożca. Temperatury zaś wahają się średnio od 21 °C w lipcu do 26 °C w styczniu. Kraj corocznie nawiedzany jest przez cyklony. Góry mają także mają wpływ na klimat, a zwłaszcza na opady. Pasma górskie stanowią przeszkodę dla pasatów wiejących z południowego wschodu, przez co duża część zachodniego wybrzeża jest odizolowana od tych wiatrów. Choć wyspy są niezbyt wysokie, to wysokość nad poziomem morza ma pewien wpływ na temperaturę, która w najwyższych partiach gór i na płaskowyżu jest niższa średnio o 1 do 2 °C. więcej

Dokumenty i wiza:

Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Powinny być spełnione następujące warunki: mają bilet powrotny, potwierdzoną rezerwację miejsca zamieszkania oraz środki niezbędne do utrzymania się w czasie pobytu (ok. 100 USD na dzień), a ważność ich paszportu w dniu planowanego opuszczenia terytorium Republiki Mauritiusa będzie wynosić co najmniej 6 miesięcy.więcej

Czas:

UTC +3więcej

Opis:


Mauritius, państwo wyspiarskie położone w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, około 900 km od Madagaskaru. Wyspa jest częścią archipelagu Maskarenów. Poza wyspą do Mauritiusa należą wyspy: Rodrigues (w odległości 563 km na wschód od wyspy głównej), archipelag Cargados Carajos (402 km na północ) i Wyspy Agalega (933 km na północ). Na południowy zachód od Mauritiusa położony jest Reunion.

Szata roślinna jest nieco zubożona przez działalność człowieka. Poza wytworzonymi przez człowieka pastwiskami, dominują sawanny, około jednej trzeciej powierzchni zajmują lasy, które porastają obszary górskie. Na wybrzeżach powszechne są palmowate. Wokół wysp w wodach oceanu rosną koralowce, które niestety ulegają od wielu lat degradacji. Przyczyną jest nie tylko działalność człowieka, ale i zmiany klimatyczne. Świat zwierząt jest dość ubogi, szczególnie pod kątem liczby gatunków. Jest to związane nie bezpośrednio z działaniem człowieka, lecz z samą wielkością wysp. W wodach oceanu występuje wiele gatunków ryb w tym rekiny. Z ptaków głównym gatunkiem jest flaming, zaś z gadów występują gekony i żółwie morskie. Na Mauritiusie znajduje się jeden park narodowy Black River Gorges National Park oraz kilka małych rezerwatów, takich jak np. Round Island.

Pełny opis tutaj.Dane w oparciu o MSZ:

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA. W przypadku podróży do Mauritiusu z kraju, w którym panuje żóta febra, Konieczne jest przedstawienie zaświadczenia o zaszczepieniu na tę chorobę. Opieka medyczna jest na przyzwoitym poziomie, jednakże bezpłatne szpitale państwowe nie są dostępne dla cudzoziemców. Turyści korzystają w razie potrzeby z usług prywatnych szpitali i gabinetów lekarskich. Zaleca się wykupienie przed przyjazdem międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW. Obowiązuje ruch lewostronny. Miejscowe drogi są w dobrym stanie. Uczestnicy poważniejszych kolizji drogowych obowiązani są do złożenia wyjaśnień na miejscu wypadku, po przybyciu policji. Przy mniejszych kolizjach można ograniczyć się jedynie do spisania wspólnego oświadczenia, które następnie należy poświadczyć na najbliższym posterunku policji. Możliwości skorzystania z pomocy drogowej i służb ratunkowych są bardzo ograniczone.

BEZPIECZEŃSTWO. Należy unikać tłoku, demonstracji ulicznych, a także uważać na złodziei kieszonkowych na centralnym placu w Port Louis.

PRZYDATNE INFORMACJE:
   Klimat tropikalny, okres cyklonów od połowy grudnia do kwietnia.
   Na Mauritiusie pracuje kilku polskich misjonarzy.

Galerie z: MauritiusZgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »