Przewodnik turystyczny

  • Wg. kraju   Wpisz kraj
źródła: własne, opowieści i galerie użytkowników, Wikipedia, MSZ i inne komentarzy: 0
Saint Kitts i Nevis  - Przewodnik turystyczny

Saint Kitts i Nevis

Podstawowe informacje

Federacja Wysp Świętego Krzysztofa i Nevis

Język urzędowy: angielski, kreolski
Języki używane: angielski, kreolski
Stolica: Basseterre
Ustrój polityczny: monarchia konstytucyjna
Liczba ludności: 0.038 mln
Powierzchnia: 261 km2
Waluta: dolar wschodniokaraibski (XCD)
Religia dominująca: protestantyzm
Kod telefoniczny: +1869
Flaga/Godło: flaga godło

Przydatne informacje

Klimat:

Wyspy leżą w strefie działania klimatu równikowego, gdzie wpływ na warunki atmosferyczne mają pasaty północno-wschodnie i ciepłe prądy morskie. Szerokość geograficzna ma niewielki wpływ (wyspy leżą 1800 km do równika), ale istotny na nasłonecznie tego regionu. Słońce zimą świeci pod kątęm 50°. Temperatury ze względu na działanie akwenów morskich, nie jest nacechowana wartościami ekstremalnymi. Średnie wartości termiczne wynoszą 24-28 °C, a dobowe i roczne amplitudy są niewielkie. Opady nie są wysokie, ale zróżnicowane regionalnie, uzależnione od działania pasatów. Wyspy każdego roku w okresie jesienno-letnim nawiedzane są przez huragany. Wyspy cechują się dosyć niską wilgotnością nieznacznie przekraczająca 70%. więcej

Dokumenty i wiza:

Obywatele polscy (posiadacze paszportów zwykłych, służbowych i dyplomatycznych) mogą wjechać na terytorium St. Kitts i Nevis bez wizy i przebywać do 90 dni w okresie sześciomiesięcznym. Ruch bezwizowy dotyczy wszystkich typów pobytu, za wyjątkiem pobytu w celu wykonywania działalności zarobkowej. Paszport musi być ważny przynajmniej przez 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z kraju. Istnieje obowiązek okazania biletu powrotnego oraz posiadania środków wystarczających na utrzymanie się przez deklarowany czas pobytu. Nie ma określonej kwoty na każdy dzień pobytu.więcej

Czas:

UTC -4więcej

Opis:


Saint Kitts i Nevis, zwane też Saint Christopher i Nevis jest jednym z najmniejszych państw wyspiarskich na świecie. Państwo to leży w Ameryce Środkowej, na wyspach Saint Kitts i Nevis w Małych Antylach. Kraj zaliczany jest do Wysp Podwietrznych i leży na wschodniej krawędzi Morza Karaibskiego. Ze względu na wulkaniczne pochodzenie wyspy są górzyste. Najwyższe wzniesienie na wyspie Saint Kitts to wulkan Mount Liamuiga (1156 m n.p.m.), a na wyspie Nevis góry osiągają wysokość do 985 m. W południowej części wyspy St. Kitts rozciąga się długi półwysep ze słonym jeziorem. Ten górzysty kraj cechuje się wilgotnym, tropikalnym klimatem i został odkryty przez Krzysztofa Kolumba w 1493 roku. Głową państwa jest brytyjski monarcha reprezentowany przez gubernatora generalnego.

Roślinność jest dobrze zachowana, ale w wielu miejscach występują tereny rolnicze, a obszary leśne obejmują jedynie 11% powierzchni kraju. Występują niewielkie obszary lasów równikowych rosnących na stokach gór. Powszechnym gatunkiem drzew są palmy kokosowe rosnące jako naturalna formacja roślinna jak i drzewo sadzone przez człowieka. Poza palmami rosną drzewa cytrynowe i tamaryndowce. W wodach przybrzeżnych rosną rafy koralowe. Fauna jest uboga jeśli chodzi o ssaki, powszechne są jedynie małpy i gryzonie, brak dużych ssaków. Bogaty jest świat ptaków, zwłaszcza morskich. Na wybrzeżu i wodach przybrzeżnych występują różne gatunki skorupiaków i mięczaków. Świat zwierząt należy do antylskiej krainy neotropikalnej.

Pełny opis tutaj.Dane w oparciu o MSZ:

MELDUNEK. Nie ma obowiązku meldunkowego.

UBEZPIECZENIE. Uznawane są wyłącznie ubezpieczenia międzynarodowe. Lekarz może zażądać zapłaty w gotówce pomimo posiadanego ubezpieczenia.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA. Przy wjeździe z Afryki lub Ameryki Południowej może być wymagane szczepienie przeciw żółtej febrze. Zalecane szczepienie przeciw żółtaczce i durowi brzusznemu. Należy unikać spożywania nieprzetworzonej żywności. Możliwa jest bezpłatna opieka medyczna w szpitalach publicznych. Polecany szpital na St. Kitts: Joseph N. France General Hospital, a na wyspie Nevis: Alexandra Hospital

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW. Turyści muszą uzyskać tymczasowe prawo jazdy na podstawie krajowego lub międzynarodowego. Dokumenty po uiszczeniu niewielkiej opłaty manipulacyjnej wydają m.in. Departament Ruchu Drogowego lub straż pożarna. Ruch uliczny lewostronny.

BEZPIECZEŃSTWO W KRAJU. Nie występuje większe zagrożenie przestępczością, turyści mogą ewentualnie paść ofiarą drobnych kradzieży.

Galerie z: Saint Kitts i NevisZgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »