Przewodnik turystyczny

  • Wg. kraju   Wpisz kraj
źródła: własne, opowieści i galerie użytkowników, Wikipedia, MSZ i inne komentarzy: 0
Turks i Caicos  - Przewodnik turystyczny

Turks i Caicos

Podstawowe informacje

Język urzędowy: angielski
Języki używane: angielski
Stolica: Cockburn Town
Ustrój polityczny: terytorium zamorskie
Liczba ludności: 0.03 mln
Powierzchnia: 430 km2
Waluta: dolar amerykański (USD)
Religia dominująca: protestantyzm
Kod telefoniczny: +1649
Flaga/Godło: flaga godło

Przydatne informacje

Klimat:

Wyspy leżą w strefie klimatu równikowego, który kształtowany jest przez północno-wschodnie pasaty, w niewielkim stopniu przez Wyż Azorski. Wpływ na pogodę mają także ciepłe prądy morskie i poziom nasłonecznienia. Temperatury są wysokie, typowe dla klimatu równikowego. Średnia roczna wynosi około 26 °C, a różnice w skali roku są niewielkie. W okresie zimowym średnie wartości termiczne wynoszą 22-24 °C, latem 26-28 °C. Amplitudy dobowe także są niewielkie i na archipelagu nie występują ekstrema termiczne. Opady są wysokie. Nie ma wyraźnej pory suchej, choć w okresie zimowym opady są niewielkie. Największe opady notuje się latem, szczególnie w miesiącu sierpniu i wrześniu. Przez większą część roku panuje wysoka wilgotność powietrza, a w okresie letnio-jesiennym Turks i Caicos nawiedzają huragany. więcej

Dokumenty i wiza:

Wiza nie jest wymagana. Dokumentem wymaganym przy wjeździe na Brytyjskie Terytoria Zamorskie jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z danego terytorium.więcej

Czas:

UTC -5 - zima, UTC -4 - latowięcej

Opis:


Turks i Caicos, jest zamorskim terytorium Wielkiej Brytanii, leżącym w Ameryce Środkowej, na Oceanie Atlantyckim. Obejmuje dwie grupy wysp: Turks i Caicos, które rozciągają się na północ od Haiti, w południowo-wschodniej części archipelagu Bahamów. Archipelag cechuje się nizinnym krajobrazem, gdzie panuje tropikalny, wilgotny klimat. Wyspy, zbudowane z wapieni oolitowych, otaczają rafy koralowe. Są często nawiedzane przez huragany.

Mimo wysokich opadów deszczu, na wyspach charakterystyczną roślinnością są suchorośla typu sawannowego. Powszechnym gatunkiem drzew są palmy. Świat zwierząt pozbawiony jest niemal ssaków lądowych. Powszechne są zwierzęta żyjące w wodzie lub prowadzące wodno-lądowy tryb życia. Należą do nich liczne gatunki ptaków morskich, skorupiaki (m.in. kolczaste homary), wiele gatunków ryb w tym rekiny. Do ciekawych gatunków ptaków, zaliczyć należy żyjące na North Caicos flamingi. Do gadów należą przede wszystkim żółwie morskie, które są zagrożone wyginięciem.

Pełny opis tutaj.Dane w oparciu o MSZ:

SŁUŻBA ZDROWIA. Niewielka liczba ośrodków opieki medycznej; zaleca się wykupienie ubezpieczenia medycznego obejmującego ewentualne przetransportowanie z miejsca wypadku.

Galerie z: Turks i CaicosZgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »