Przewodnik turystyczny

  • Wg. kraju   Wpisz kraj
źródła: własne, opowieści i galerie użytkowników, Wikipedia, MSZ i inne komentarzy: 0
Barbados  - Przewodnik turystyczny

Barbados

Podstawowe informacje

Język urzędowy: angielski
Języki używane: angielski
Stolica: Bridgetown
Ustrój polityczny: monarchia konstytucyjna
Liczba ludności: 0.28 mln
Powierzchnia: 431[ km2
Waluta: Dolar Barbadosu (BBD)
Religia dominująca: protestantyzm
Kod telefoniczny: +1246
Flaga/Godło: flaga godło

Przydatne informacje

Klimat:

Barbados leży w strefie klimatu podrównikowego wilgotnego. Poza samym położeniem geograficznym na pogodą wpływ ma obecności oceanu i wpływ ciepłych prądów morskich. To sprawia, że na wyspie przez cały rok jest gorąco i wilgotno. Temperatury mają przebieg typowy dla klimatu równikowego, gdzie w okresie zimowym wartości wynoszą 24 °C, a w okresie letnim 28 °C. Różnice dobowe są niewielkie, a na wyspie nie notuje się wartości ekstremalnych. Najwyższe temperatur rzędu 29-31 °C występują tuż przed okresem huraganowym. Opady są wysokie, ale nierównomiernie rozłożone w ciągu roku. W kraju występują dwie pory: sucha trwająca od stycznia do maja i deszczowa trwająca od czerwca do grudnia. Latem region nawiedzany jest przez cyklony tropikalne, które w tym kraju nie są częstym zjawiskiem. Zdarzają się lata, kiedy huragany nie występują w ogóle, a wyspa nawiedzają jest jedynie przez jeden lub dwa sztormy tropikalne. Na Barbados panuje wysoka wilgotność powietrza, która przez cały rok wynosi powyżej 70%. więcej

Dokumenty i wiza:

Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobycie turystycznym do 90 dni. Pobyty o charakterze innym niż turystyczny wymagają wizy. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Przy wjeździe należy okazać bilet powrotny, nie wymaga się natomiast okazania środków finansowych na utrzymanie podczas pobytu.więcej

Czas:

UTC -4więcej

Opis:


Barbados, państwo na Małych Antylach, zajmujące wyspę o tej samej nazwie. Najbardziej na wschód wysunięte państwo Małych Antyli wchodzące w skład Wysp Zawietrznych. Barbados leży na Oceanie Atlantyckim, 180 km na wschód od wyspy Saint Vincent, poza główną linią archipelagu Małych Antyli. Wyspa została odkryta przez Hiszpanów w 1536 roku. Barbados jest krajem o gorącym klimacie, którego gospodarka opiera się w głównej mierze na turystyce.

Kuchnia Barbadosu


Koncentruje się głównie na przyrządzaniu ryb i owoców morza, choć w tradycyjnych potrawach używane są również mięso drobiowe oraz wieprzowina. Narodową potrawą Barbadosu (fish fry) jest smażona latająca ryba. Do ryby dostaniemy najpewniej placki ze smażonego platana (banan do smażenia lub duszenia) lub Cou-cou (z kaszki kukurydzianej oraz okry - lokalnej rośliny)

Pełny opis tutaj.Dane w oparciu o MSZ:
 
PRZEPISY CELNE. Nie ma szczególnych ograniczeń przy wwozie i wywozie środków finansowych. Restrykcje celne nie odbiegają od przyjętych powszechnie standardów.

MELDUNEK. Cudzoziemcy nie podlegają obowiązkowi meldunkowemu.

UBEZPIECZENIE. Uznawane są ubezpieczenia wykupione w firmach reprezentowanych na Barbados. Lekarz może zażądać zapłaty w gotówce pomimo posiadanego ubezpieczenia.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA. Przy wjeździe z Afryki lub Ameryki Południowej może być wymagane szczepienie przeciw żółtej febrze. Zalecane szczepienie przeciw żółtaczce i durowi brzusznemu. Należy unikać spożywania nieprzetworzonej żywności. Można korzystać z bezpłatnej opieki medycznej w szpitalach publicznych. Polecany szpital: Queen Elizabeth Hospital.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW. Po okazaniu międzynarodowego lub polskiego prawa jazdy można uzyskać miejscowe prawo jazdy (koszt dwumiesięcznego prawa jazdy 5 USD, rocznego 50 USD). Wydają je m.in. wypożyczalnie samochodów. Ruch uliczny lewostronny.

BEZPIECZEŃSTWO. Nie występuje większe zagrożenie przestępczością. Należy zachować ostrożność na plażach po zmroku, a w hotelach cenne rzeczy przechowywać w sejfach.

Galerie z: BarbadosZgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »