Przewodnik turystyczny

  • Wg. kraju   Wpisz kraj
źródła: własne, opowieści i galerie użytkowników, Wikipedia, MSZ i inne komentarzy: 0
Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych  - Przewodnik turystyczny

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

Podstawowe informacje

Język urzędowy: angielski
Języki używane: angielski
Stolica: Charlotte Amalie
Ustrój polityczny: nieinkorporowane terytorium zorganizowane
Liczba ludności: 0.109 mln
Powierzchnia: 346 km2
Waluta: dolar amerykański (USD)
Religia dominująca: chrześcijaństwo
Kod telefoniczny: +1340
Flaga/Godło: flaga godło

Przydatne informacje

Klimat:

Archipelag Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych leży w strefie klimatu równikowego, który kształtuje północno-wschodni pasat i ciepłe prądy morskie. Istotny wpływ ma także nasłonecznienie, gdzie minimalny kąt wysokości słońca 22 grudnia wynosi 49°. Temperatury mają przebieg typowy dla klimatu równikowego, ze średnią roczną 26-27 °C. W okresie zimowym średnia dobowa wynosi 22-25 °C, latem to temperatury rzędu 26-30 °C. Występują niewielkie, ale widoczne różnice w skali roku. Dobowe amplitudy są niewielkie. Opady są wysokie i nie są równomiernie rozłożone w ciągu roku. Występują trzymiesięczna pora sucha, a największe wartości notuje się w okresie sierpień-wrzesień-październik. Miesięczne może spaść poand 140 mm deszczu. W tym okresie także region wysp nawiedzany jest przez cyklony tropikalne. Przez cały rok utrzymuje się się wysoka wilgotność powietrza. więcej

Dokumenty i wiza:

Wymaga jest wiza amerykańska.więcej

Czas:

UTC -4więcej

Opis:


Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, terytorium zależne Stanów Zjednoczonych w Ameryce Środkowej, w basenie Morza Karaibskiego, obejmujące 3 duże wyspy wulkaniczne i kilkadziesiąt mniejszych wysepek koralowych w południowej części archipelagu Wysp Dziewiczych. Największe wyspy to: Saint Croix - 214,7 km², Saint Thomas - 80,9 km² i Saint John - 50,8 km². Głównym zajęciem miejscowej ludności jest obsługa turystów, których od lat 80. XX w. przybywa tu średnio 1,3 - 1,8 mln każdego roku. Wyspy zostały odkryte w 1493 przez Kolumba. Od drugiej połowy XVII wieku w posiadaniu Danii, w 1917 wykupione za 25 mln dolarów przez Stany Zjednoczone, z przeznaczeniem na bazę strategiczną. Od roku 1954 posiadają wewnętrzną autonomię. Na Wyspach, w przeciwieństwie do USA, ale podobnie jak na sąsiednich wyspach, obowiązuje lewostronny ruch pojazdów. Jednak większość samochodów pochodzi z kontynentu i posiada kierownicę z lewej strony.

Szata roślinna jest zachowana w różnym stopniu na każdej z wysp. Najbardziej zachowana przyroda jest na wyspie Saint John, gdzie lasy zajmują 2/3 powierzchni tejże wyspy. Naturalną szatę roślinną stanowią wiecznie zielone lasy podzwrotnikowe, których drzewa częściowo tracą liście w porze suchej. Charakterystycznymi drzewami wysp są palmy i gumbo limbo, posiadające błyszczącą korę. Największy udział ma roślinność krzaczasta i suchorośla, gdzie liczne są kaktusowate. Wybrzeża miejscami porośnięte są zaroślami namorzynowymi, a wokół wysp rosną rafy koralowe. W lasach charakterystyczne są liany, kolczaste krzewy, hibiskusy i orchidee, oraz wiele gatunków roślin kwietnych. Świat zwierząt należy do antylskiej krainy neotropikalnej. Największymi ssakami są żyjące w okolicznych wodach delfiny Bogaty jest świat ptaków, zarówno tych lądowych jak i wodnych. Łącznie na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych żyje 140 gatunków ptaków. Liczne są gady jak żółw skórzasty, jaszczurki i węże.

Pełny opis tutaj.Dane w oparciu o MSZ (dot. USA):

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA. Na każdej z trzech głów­nych wysp (St. Thomas, St. John, St. Croix) znajduje się szpital; w mniej skomplikowanych przypadkach pomoc medycz­ną można uzyskać również w aptece. Z uwagi na tropikalny klimat konieczna jest właściwa ochrona przed słońcem (popa­rzenia sło­neczne i odwodnienie są najczęstszą przyczyną kłopo­tów zdrowotnych wśród turystów).

PRZYDATNE INFORMACJE:
   Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia samo­cho­du na wąskich górskich drogach.
   Od czerwca do listopada zdarzają się huragany.
   Pozostałe informacje dotyczące Stanów Zjednoczonych odno­szą się również do Wysp Dziewiczych.

Galerie z: Wyspy Dziewicze Stanów ZjednoczonychZgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »