Przewodnik turystyczny

  • Wg. kraju   Wpisz kraj
źródła: własne, opowieści i galerie użytkowników, Wikipedia, MSZ i inne komentarzy: 0
Nauru  - Przewodnik turystyczny

Nauru

Podstawowe informacje

Republika Nauru

Język urzędowy: angielski, nauru
Języki używane: angielski, nauru
Stolica: Yaren
Ustrój polityczny: republika
Liczba ludności: 0.0014 mln
Powierzchnia: 21.3 km2
Waluta: dolar australijski (AUD)
Religia dominująca: protestantyzm
Kod telefoniczny: +674
Flaga/Godło: flaga godło

Przydatne informacje

Klimat:

Klimat Nauru jest monsunowy równikowy, gorący. W ciągu dnia temperatura waha się od 26 stopni do 35 stopni w skali Celsjusza, natomiast w nocy – między 22 a 28 stopni. Z powodu El Niño, występują zróżnicowane sumy opadów i okresowe susze. Pora deszczowa występuje od listopada do lutego. Średnia wilgotność wynosi 80%. więcej

Dokumenty i wiza:

Przy wjeździe do Nauru wyma­gana jest wiza, bilet powrotny oraz dowód zakwaterowania. Obowiązuje opłata wyjazdowa 25 AUD.więcej

Czas:

UTC +12więcej

Opis:


Nauru, [wymowa w języku polskim: nałru] wcześniej nazywana Pleasant Island, wyspiarskie państwo położone w zachodniej części Oceanu Spokojnego, w Mikronezji, w odległości około 42 km na południe od równika. Jest obecnie najmniejszą republiką na świecie, zarówno pod względem wielkości jak i liczby ludności (około 14 tysięcy mieszkańców) oraz trzecim, po Monako i Watykanie, najmniejszym państwem na świecie.

Środowisko przyrodnicze wyspy z powodu jej izolacji, niewielkich rozmiarów i niewielkiego zróżnicowania siedlisk jest ubogie, a wielka skala antropogenicznych przekształceń jej krajobrazu spowodowała znaczne w nim straty. Szkody w środowisku są skutkiem długotrwałego osadnictwa, znacznych zniszczeń wojennych, pokrycia wyspy w przeszłości rozległymi plantacjami kokosowymi i w końcu działalności górniczej. Fauna Nauru jest uboga. Wszystkie ssaki zostały sprowadzone na wyspę przez ludzi. Występuje wiele owadów i bezkręgowców. W wodach wokół wyspy bytuje wiele gatunków rekinów, jeżowców, małży, krabów i innych zwierząt morskich.

Pełny opis tutaj.



Dane w oparciu o MSZ:

UBEZPIECZENIE. Zalecane jest wykupienie pełnego ubez­pie­czenia (zwłaszcza zdrowotnego) z opcją ewakuacji (w przypadku braku ubezpieczenia koszt ewakuacji medycznej wynosi ok. 40 tys. AUD).

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA. Występuje tu podwyższone ryzyko infekcji chorobami zakaźnymi (denga, żółtaczka typu A i tyfus). Poziom opieki zdrowotnej jest niski, a za usługi me­dyczne oczekuje się natychmiastowej zapłaty.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW. Ruch drogowy jest lewo­stronny. Drogi są w złym stanie. Należy unikać prowadzenia samochodu nocą.

PRZYDATNE INFORMACJE:
   Nauru leży w tropikalno-monsunowej strefie klimatycznej, na obszarze geograficznym o podwyższonym ryzyku występo­wania trzęsień ziemi i tsunami. Między listopadem a lutym trwa pora deszczowa – z dużą częstotliwością występują wówczas gwałtowne cyklony, panują wysokie temperatury.
   Trzeba uważać na niebezpieczne wiry wodne oraz na ostre krawędzie raf koralowych (skaleczenia).
   Niebezpieczne są sfory dzikich psów.
   Brak świeżych owoców i warzyw.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »