Przewodnik turystyczny

  • Wg. kraju   Wpisz kraj
źródła: własne, opowieści i galerie użytkowników, Wikipedia, MSZ i inne komentarzy: 0
Tuvalu  - Przewodnik turystyczny

Tuvalu

Podstawowe informacje

Terytorium Tuvalu

Język urzędowy: tuvalu, angielski
Języki używane: tuvalu, angielski
Stolica: Fongafale
Ustrój polityczny: monarchia konstytucyjna
Liczba ludności: 0.012 mln
Powierzchnia: 26 km2
Waluta: dolar australijski (AUD)
Religia dominująca: protestantyzm
Kod telefoniczny: +688
Flaga/Godło: flaga godło

Przydatne informacje

Klimat:

Wyspy leżą w strefie klimatów równikowych. Południowe atole leżą w zasięgu klimatu podrównikowego, który cechuje się mniejszymi opadami deszczu. Północne atole to obszary bardziej wilgotne. Wyspy znajdują się pod wpływem ciepłych prądów okołorównikowych Temperatury są wysokie, gdzie średnia wartości roczne wynoszą 26-27°C. Na południowych wyspach wartości te są wyższe i sięgają 32°C. więcej

Dokumenty i wiza:

Wiz (są bezpłatne) udziela się na granicy. Należy okazać ważny paszport, bilet na powrót lub dalszą podróż oraz odpowiednie środki utrzymania na czas pobytu. Wiz udziela się na okres 1 miesiąca, z możliwością przedłużenia na kolejne 3 miesiące. Przy wjeździe paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy.więcej

Czas:

UTC +12więcej

Opis:


Tuvalu, państwo położone na Oceanie Spokojnym w zachodniej Polinezji (na północ od Fidżi), Tuvalu tworzy archipelag po angielsku zwany Tuvalu Islands (dawne nazwy angielskie to Lagoon Islands i Ellice Islands), po polsku zaś Wyspami Lagunowymi. W jego skład wchodzą trzy wyspy koralowe oraz sześć atoli, składających się z ponad 114 wysp.

Tuvalu posiada 8 km utwardzonych dróg. Mieszkańcy używają głównie rowerów i motorowerów. Do komunikacji między wyspami używane są statki. W stolicy jest lotnisko z utwardzonym pasem startowym.

Pełny opis tutaj.Dane w oparciu o MSZ:

PRZEPISY PRAWNE. Należy nosić skromny strój.

UBEZPIECZENIE. Zalecane jest wykupienie pełnego ubezpieczenia, zwłaszcza zdrowotnego.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA. Opieka zdrowotna jest na bardzo niskim poziomie (w przypadku poważnych zachorowań hospitalizacja odbywa się na Guam lub na Hawajach). Występuje podwyższone ryzyko infekcji chorobami zakaźnymi. Zagrożeniem dla zdrowia są choroby układu pokarmowego, wywoływane głównie złą jakością wody pitnej. Odnotowuje się przypadki gorączki tropikalnej – dengi.

PRZYDATNE INFORMACJE:
   Kraj położony jest w tropikalno-monsunowej strefie klimatycznej, na obszarze geograficznym o podwyższonym ryzyku występowania trzęsień ziemi i tsunami. Między marcem a listopadem występują bardzo obfite deszcze.
   Warto zaopatrzyć się w dolary australijskie przed wjazdem do Tuvalu z uwagi na bardzo ograniczone możliwości wymiany walut.
   Słońce operuje bardzo intensywnie – niezbędne jest noszenie ciemnych okularów i używanie kremów przeciwsłonecznych +30 UV.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »