Przewodnik turystyczny

  • Wg. kraju   Wpisz kraj
źródła: własne, opowieści i galerie użytkowników, Wikipedia, MSZ i inne komentarzy: 0
Wyspy Marshalla  - Przewodnik turystyczny

Wyspy Marshalla

Podstawowe informacje

Republika Wysp Marshalla

Język urzędowy: angielski, marszalski
Języki używane: angielski, marszalski
Stolica: Majuro
Ustrój polityczny: republika
Liczba ludności: 0.059 mln
Powierzchnia: 181 km2
Waluta: dolar amerykański (USD)
Religia dominująca: protestantyzm
Kod telefoniczny: +692
Flaga/Godło: flaga godło

Przydatne informacje

Klimat:

Wyspy Marshalla leżą w pobliżu równika, toteż znajdują się pod wpływem klimatu równikowego wilgotnego. Jedynie północne atole znajdują się w strefie klimatu podrównikowego. Temperatury na wszystkich wyspach są wysokie, typowe dla klimatu równikowego. Średnia roczna wynosi 26-28°C. Dobowe i roczne różnice w temperaturach są niewielkie i z reguły nie przekraczają 5°C. Fakt ten dotyczy także wysp najdalej oddalonych od równika. Wpływ na rozkład temperatur ma ocean i ciepłe prądy okołorównikowe. Opady są wysokie. W regionie tym nie ma wyraźnej pory suchej, a największe opady przypadają na miesiące letnie. Najmniejsze opady występują na północnych wyspach. W regionie tym zaznacza się wyraźna pora sucha. Wyspy Marshalla nawiedzane są czasami przez cyklony tropikalne i sztormy tropikalne. więcej

Dokumenty i wiza:

Przy wjeździe na Wyspy Marshalla wymagana jest wiza i okazanie powrotnego biletu oraz dowodu posiadania środków finansowych wystarczających na czas pobytu. Obowiązuje opłata wyjazdowa w wysokości 15 USD. Informacji udziela miejscowy Urząd ds. Turystów (Marshall Islands Visitors Authority), www.visitmarshallislands.com.więcej

Czas:

UTC +12więcej

Opis:


Wyspy Marshalla, składają się z 1225 wysepek rozrzuconych na zachodnim Pacyfiku (w Mikronezji), na terenie o powierzchni ponad miliona kilometrów kwadratowych. W skład państwa wchodzi 29 atoli oraz 5 izolowanych wysp a łączna powierzchnia lądu wynosi zaledwie 181,3 km². Najważniejsze atole i wyspy tworzą dwie główne grupy: Ratak i Ralik, które znaczą odpowiednio "wschód słońca" i "zachód słońca". Dwie trzecie ludności wysp zamieszkuje na dwóch głównych wyspach: Majuro, na której położona jest stolica, do niedawna zwana Dalap-Uliga-Darrit, a obecnie po prostu Majuro oraz Kwajalein, na której znajduje się baza amerykańska i przeludnione miasto Ebeye. Wyspy położone dalej są rzadziej zaludnione ze względu na trudniejsze warunki ekonomiczne.

Wyspy Marshalla porasta bujna roślinność tropikalna, w tym lasy tropikalne które zajmują około 22% powierzchni kraju. Liczne są palmy kokosowe i drzewa chlebowe. Wokół wysp rosną rafy koralowe. Świat zwierząt jest ubogi i ogranicza się głównie do zwierząt morskich i prowadzących wodno-lądowy tryb życia. Na wyspach żyje kilka gatunków gadów w tym żółwie morskie. Bogaty świat zwierząt morskich reprezentuje 250 gatunków ryb i 27 gatunków ssaków morskich do których należą m.in. delfiny i morświny.

Pełny opis tutaj.Dane w oparciu o MSZ:

UBEZPIECZENIE. Zalecane jest wykupienie pełnego ubezpie­czenia (zwłaszcza zdrowotnego) z opcją ewakuacji.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA. Występuje podwyższone ryzyko infekcji chorobami zakaźnymi. Należy unikać spożywania wody prosto z kranu.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW. Moż­na wypożyczyć samochód. Dużym problemem są wychodzące na jezdnie zwierzęta. Po okresach deszczowych drogi są nieprze­jezdne.

PODRÓŻOWANIE PO KRAJU. Należy unikać podróżowania w nocy. Usługi turystyczne są bardzo ograniczone.

BEZPIECZEŃSTWO. Zagrożenie przestępczością jest niewielkie, niemniej zdarzają się włamania i kradzieże w pokojach hotelowych.

PRZYDATNE INFORMACJE:
   Wyspy Marshalla położone są w tropikalno-monsunowej strefie klimatycznej, na obszarze geograficznym o podwyższonym ryzyku występowania trzęsień ziemi i tsunami. Od maja do listopada trwa pora deszczowa.
   Dodatkowe informacje dostępne są na stronach internetowych www.rmiembassyus.org.

Galerie z: Wyspy MarshallaZgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »