Przewodnik turystyczny

  • Wg. kraju   Wpisz kraj
źródła: własne, opowieści i galerie użytkowników, Wikipedia, MSZ i inne komentarzy: 0
Bermudy  - Przewodnik turystyczny

Bermudy

Podstawowe informacje

Język urzędowy: angielski
Języki używane: angielski, portugalski
Stolica: Hamilton
Ustrój polityczny: terytorium zamorskie
Liczba ludności: 0.06 mln
Powierzchnia: 53 km2
Waluta: dolar bermudzki, dolar amerykański (BSD, USD)
Religia dominująca: anglikanizm
Kod telefoniczny: +1441
Flaga/Godło: flaga godło

Przydatne informacje

Klimat:

Bermudy leża w strefie klimatu zwrotnikowego morskiego, na który wpływ ma ciepły prąd morski - Golfsztrom. Fakt ten sprawia, że archipelag cechuje się łagodnym klimatem, pozbawionym ekstremów termicznych. Temperatury zarówno zimą jak latem są łagodne. W lutym średnie wartości wynoszą 17 °C, a latem 27 °C. Maksymalne temperatury letnie sięgają prawie 30 °C. Dobowe różnice temperatur są niewielkie. więcej

Dokumenty i wiza:

nie jest wymagane posiadanie wizywięcej

Czas:

UTC -4 - zima, UTC-3 - latowięcej

Turystyka:

Oprócz plaż, istnieje wiele atrakcji turystycznych. Nurkowie mogą zwiedzać liczne wraki i rafy koralowe w stosunkowo płytkiej wodzie. Najpopularniejszą atrakcją turystyczną jest Stocznia Marynarki Wojennej, która obejmuje Muzeum Morskie. Inne atrakcje to Aquarium, Muzeum i Zoo, Ogród Botaniczny, latarnie morskie i jaskinie z imponującymi stalaktytami i podziemne baseny ze słoną wodą. Nie jest możliwe, aby wynająć samochód na wyspie, jednak turyści mogą wypożyczyć skutery do stosowania jako prywatnego transportu, lub korzystania z transportu publicznego.więcej

Opis:


Bermudy, terytorium zależne Wielkiej Brytanii na Oceanie Atlantyckim położone na wyspach Bermudach. Składa się z około 100 nizinnych wysp koralowych. Głównym źródłem dochodów jest turystyka. Wyspy odkrył hiszpański podróżnik Juan de Bermudez. Stały się kolonią brytyjską w 1684 roku. Podczas II wojny światowej stanowiły amerykańską bazę strategiczną, morską i lotniczą. Autonomię przyznano w roku 1968. Rozszerzono w 1973 roku.

Charakterystyczne dle tej szerokości geograficznej są palmy. Na wybrzeżu występują także niewielkie połacie zarośli namorzynowych. Wokół wysp powszechne są rafy koralowe. Warunki dla bytowania zwierząt nie są dogodne na Bermudach, toteż świat zwierząt jest ubogi. Bogatą faunę reprezentuje wiele gatunków płazów, ptaków oraz liczne owady. Jedynymi gadami są jaszczurki. Na wyspach nie ma rodzimych ssaków. Liczne jest ptactwo morskie.

Opieka zdrowotna jest płatna, zaleca się w związku z tym wykupienie ubezpieczenia medycznego

Pełny opis tutaj.

Kuchnia Bermudów


Wyróżnia się dużą ilością ryb i owoców morza. Na miejscu możemy spróbować ryb wyłowionych prosto z morza, rozkoszować się smakiem skorupiaków, które przygotowywane są tutaj wiele sposobów. Przystawką dla tak wykwintnych potraw są świeże warzywa lub owoce. Dania przygotowywane są z niezwykłą pasją, wyróżniają się bajecznym opracowaniem i nadzwyczajnymi kolorami. Każda potrawa zawiera dużą ilość aromatycznych, świeży przypraw, tartych korzeni i innych magicznych dodatków. Miejscowi kucharze szczególnie upodobali sobie cytrusy, które na całych Bermudach są częstym dodatkiem do dań głównych. Chluba Bermudów to bajecznie smakowite homary. Ogromną popularnością cieszy się również paella z podpiekanym ryżem. Więcej tutaj.

Galerie z: BermudyZgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »