Przewodnik turystyczny

  • Wg. kraju   Wpisz kraj
źródła: własne, opowieści i galerie użytkowników, Wikipedia, MSZ i inne komentarzy: 0
Erytrea  - Przewodnik turystyczny

Erytrea

Podstawowe informacje

Państwo Erytrea

Język urzędowy: tigrinia, arabski (w oficjalnym użyciu jest też angielski)
Języki używane: większość populacji posługuje się językami z grupy semickiej
Stolica: Asmara
Ustrój polityczny: przejściowy
Liczba ludności: 5.02 mln
Powierzchnia: 121 320 km2
Waluta: nakfa (ERN)
Religia dominująca: islam
Kod telefoniczny: +291
Flaga/Godło: flaga godło

Przydatne informacje

Klimat:

Erytrea leży w strefie klimatu podrównikowego suchego, przez co kraj nie posiada stałych rzek. Lokalnie klimat jest zróżnicowany, gdzie przyczyną jest wysokość nad poziomem morza. Występują więc piętra klimatyczne.Bereha - jest najniższym piętrem klimatycznym w Erytrei, do wysokości 500 m n.p.m. Cechuje się klimatem pustynnym i półpustynnym. Bereha zajmuje pas nadmorski oraz Kotlinę Danakilską. Jest to piętro gorące, z upałami do 42 °C. W okresie zimowym ze względu na szerokość geograficzną i bliskość morza także jest gorąco - średnia temperatura wynosi około 33 °C. W głębi lądu amplitudy są wysokie. Opady są bardzo skąpe. Kolla - drugie piętro klimatyczne, sięgające do 1700 m n.p.m. Także jest piętrem klimatycznym zaliczanym do gorących, ale chłodniejsze niż bereha. Obejmuje ono większość obszarów państwa, wszędzie tam, gdzie są górzyste tereny. Temperatury przekraczają 25 °C, jednak nie występują tu upały przekraczające 35 °C. Piętro to jest wilgotniejsze i występują w nim dwie pory deszczowe. Opady są jednak ubogie. Uojna dega - wysokie piętro klimatyczne, sięga do 2600 m n.p.m. Jest to już chłodniejsza strefa klimatyczna, ze średnimi temperaturami w ciągu dnia od 20 do 25 °C. Nocą temperatury są niskie, zwłaszcza w okolicach 2500 m n.p.m., gdzie mogą spadać do 5 °C. Opady w tym piętrze są wyższe, ale nadal ubogie. Dega - to najwyższe piętro klimatyczne Erytrei, sięgające 3 500 m n.p.m. Zajmuje ono niewielki obszar, najwyższe partie gór. Jest to chłodne, typowo górskie piętro klimatyczne. Średnie temperatury wahają się w dzień od 5 do 15 °C. W nocy występują częste przymrozki. Wyższe są też opady, jednak i tu ich poziom jest niski. więcej

Możliwości płatnicze:

Wymiany na miejscową walutę dokonuje się w kantorach państwowych i licencjonowanych kantorach prywatnych.więcej

Dokumenty i wiza:

Obywatele polscy wjeżdżający do Erytrei muszą mieć wizę pobytową lub tranzytową. Można ją uzyskać w Ambasadzie Państwa Erytrea w Berlinie, w Konsulacie Generalnym Erytrei we Frankfurcie nad Menem lub w Ambasadzie Erytrei w Kairze (w tym ostatnim przypadku Ambasada Erytrei wymaga listu rekomendacyjnego z Ambasady RP). Uwaga: pod żadnym pozorem nie można przebywać w Erytrei po terminie wygaśnięcia ważności wizy z uwagi na grożące sankcje karne. Ważność paszportu przy wjeździe powinna wynosić co najmniej 6 miesięcy. Nie ma wymogu dysponowania określoną kwotą pieniędzy na każdy dzień pobytu. Przy wylocie z kraju obowiązuje opłata lotniskowa (20 USD lub 20 EURO).więcej

Czas:

UTC +3więcej

Opis:


Erytrea, jest państwem położonym w północno-wschodniej Afryce, w Rogu Afryki. Od wschodu ograniczona jest przez Morze Czerwone, od północy przez Dżibuti, od południa przez Etiopię i przez Sudan od północnego zachodu. Centralną część kraju zajmuje płaskowyż wznoszący się od 1800 do 3000 m n.p.m. Pozostałą zachodnią część oraz wybrzeże wraz z około 300 niewielkimi wyspami zajmują niziny. Stolica kraju Asmara leży na wysokości 2300 m n.p.m. Największe miasta Erytrei to Asmara, Keren, Agordat, Nakfa oraz porty Massaua i Assab.

Pełny opis tutaj.Dane w oparciu o MSZ:

PRZEPISY CELNE. Cudzoziemiec obowiązkowo musi zadeklarować posiadaną ilość gotówki przy wjeździe i okazać dokumenty legalnej wymiany waluty przy wyjeździe z kraju.

MELDUNEK. Obowiązek meldunkowy dotyczy pobytu dłuższego niż 30 dni.

UBEZPIECZENIE. Nie ma regulacji w zakresie ubezpieczeń osobowych i komunikacyjnych.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA. Władze Erytrei nie wymagają szczepień ochronnych przy ubieganiu się o wizę. Jednak zalecane są szczepienia przeciw żółtaczce, febrze, a także profilaktyka przeciwmalaryczna. W Erytrei dostępna jest wyłącznie państwowa służba zdrowia. Wizyta u lekarza kosztuje ok. 5 USD. Koszt dobowego pobytu w szpitalu to ok. 40 USD.

INFORMACJA DLA KIEROWCÓW. Międzynarodowe prawo jazdy uprawnia do prowadzenia pojazdów w okresie 90 dni od daty wjazdu. Jeśli kierujący pojazdem nie jest wymieniony w dowodzie rejestracyjnym, wymagane jest pełnomocnictwo właściciela pojazdu, firmy transportowej lub umowa z firmą leasingową.

BEZPIECZEŃSTWO.  Od 1 czerwca 2006 r. obowiązuje nieprzerwanie zakaz podróży cudzoziemców poza stolicę kraju Asmarę bez specjalnego zezwolenia z Ministerstwa Turystyki Erytrei.  Ze względu na napięcia polityczne między Eytreą a Etiopią oraz Erytreą a Dżibuti i – co się z tym wiąże – dużą koncentrację wojsk na obszarze pogranicza, nie zaleca się podróży na te tereny. Nie powinno się też łączyć podróży do państw pozostających w konflikcie z Erytreą.

Galerie z: ErytreaZgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »