Przewodnik turystyczny

  • Wg. kraju   Wpisz kraj
źródła: własne, opowieści i galerie użytkowników, Wikipedia, MSZ i inne komentarzy: 0
Anguilla  - Przewodnik turystyczny

Anguilla

Podstawowe informacje

Język urzędowy: angielski
Języki używane: kreolski
Stolica: The Valley
Ustrój polityczny: terytorium zamorskie
Liczba ludności: 0.01 mln
Powierzchnia: 102 km2
Waluta: dolar wschodniokaraibski (XCD)
Religia dominująca: Protestantyzm
Kod telefoniczny: +1264
Flaga/Godło: flaga godło

Przydatne informacje

Klimat:

Anguilla leży w strefie klimatu równikowego, na który wpływ ma północno-wschodni pasat, oraz ciepłe prądy morskie. Temperatury są typowe dla regionu równikowego i wynoszą od 26 °C w styczniu do 29 °C w lipcu i sierpniu. Amplitudy dobowe są niewielkie, niwelowane przez wpływ morza i pasatów. Opady są dosyć niskie, gdzie średnia roczna wynosi jedynie 900 mm, ale na przestrzeni lat są wyraźne różnice w opadach rocznych. W lutym i w marcu zaznacza się pora sucha, z miesięcznymi opadami około 40 mm. Największe opady występują w drugiej połowie lata, gdzie średnie miesięczne wynoszą 110 mm. Wilgotność wynosi przeciętnie 75-77%. Wyspy w okresie późnego lata i jesieni, nawiedzane są przez huragany. więcej

Dokumenty i wiza:

nie jest wymagane posiadanie wizywięcej

Czas:

UTC -4więcej

Turystyka:

Opieka zdrowotna jest płatna, zaleca się w związku z tym wykupienie ubezpieczenia medycznegowięcej

Opis:


Anguilla – wyspa na Morzu Karaibskim w archipelagu Wysp Podwietrznych (Małe Antyle), terytorium zależne Wielkiej Brytanii. Składa się z wysp Anguilla (88 km²), Sombero (5 km²) oraz kilku mniejszych. Najbliższym obcym terytorium jest oddalona o około 7 km na południe wyspa Saint Martin/Sint Maarten należąca po części do Francji i Holandii.
Głównymi produktami eksportowymi są homary i sól.

Anguilla jest terytorium zamorskim Wielkiej Brytanii (overseas territory of the UK) o szerokiej autonomii wewnętrznej. Posiada własny jednoizbowy parlament - Izbę Zgromadzenia (House of Assembly), w której zasiada 11 osób, w tym 7 wybieranych w wyborach powszechnych. Przedstawicielem egzekutywy jest Rada Wykonawcza (Executive Council), której 2/3 składu wybierane jest spośród członków Izby Zgromadzenia przez gubernatora, który z kolei desygnowany jest na swoje stanowisko przez monarchę brytyjskiego.

Liczba ludności: 13 tys.

Pełny opis tutaj.

Kuchnia Anguilli


Mimo swego niezbyt dużego obszaru Anguilla może się poszczycić 70 lokalami gastronomicznymi także z kuchnią azjatycką, włoską lub francuską, które corocznie wygrywają w rankingach na najlepsze karaibskie restauracje. Podstawą dań na Anguilli są ryby i owoce morze a szczególnie homary.

Galerie z: AnguillaZgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »