Przewodnik turystyczny

  • Wg. kraju   Wpisz kraj
źródła: własne, opowieści i galerie użytkowników, Wikipedia, MSZ i inne komentarzy: 0
Antigua i Barbuda  - Przewodnik turystyczny

Antigua i Barbuda

Podstawowe informacje

Język urzędowy: angielski
Języki używane: angielski
Stolica: Saint John’s
Ustrój polityczny: monarchia konstytucyjna
Liczba ludności: 0.08 mln
Powierzchnia: 435 km2
Waluta: dolar wschodniokaraibski (XCD)
Religia dominująca: protestantyzm
Kod telefoniczny: +1268
Flaga/Godło: flaga godło

Przydatne informacje

Klimat:

Antigua i Barbuda leżą w strefie klimatu równikowego wilgotnego, który jest kształtowany w głównej mierze przez pasaty wiejące z północnego wschodu. W mniejszym stopniu na klimat wysp wpływa Wyż Azorski. Ze względu na przebieg roczny pogody, klimat wysp ma więcej cech klimatu podrównikowego mimo iż region ten klasyfikowany jest do klimatu równikowego. Wyspy leżą w strefie klimatu gorącego, a temperatury kształtowane są przez dwa czynniki, są to: nasłonecznienie, które w tym regionie jest wysokie i ciepłe prądy morskie. Ponadto na niewielkie amplitudy termiczne wpływ ma ocean. Średnie temperatury wynoszą 24-25 °C. Najchłodniejszy jest styczeń, gdzie średnie wartości wynoszą 24 °C, a w lipcu średnia temperatura wynosi 29 °C. Nie występują temperatury ekstremalne, rzadko notuje się wartości powyżej 30 °C. Największe opady występują latem i jesienią. W tym okresie też Antigua i Barbuda nawiedzane są przez cyklony tropikalne. W ciągu roku zdarzają się okresy bezdeszczowe, czego wynikiem jest występowanie susz. więcej

Możliwości płatnicze:

Banki akceptują większość kart kredytowych. więcej

Dokumenty i wiza:

W przypadku pobytu do 90 dni obowiązuje ruch bezwizowy. Wymagana ważność paszportu – 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z kraju. Przy wjeździe należy okazać bilet powrotny oraz udokumentować posiadanie środków finansowych wystarczających na pokrycie kosztów deklarowanego pobytu. Przepisy celne nie określają jednak kwoty wymaganej na każdy dzień pobytu. Przy wylocie obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 20 USD.więcej

Czas:

UTC -4więcej

Turystyka:

Kraj uważany jest za bezpieczny.więcej

Opis:


Antigua i Barbuda (ang. Antigua and Barbuda) – wyspiarskie państwo na Morzu Karaibskim, w archipelagu Małych Antyli (Ameryka Środkowa).

Antigua i Barbuda jest niewielkim państwem wyspiarskim w Ameryce Środkowej (Ameryka Północna), w archipelagu Małych Antyli. Kraj te należy do Wysp Podwietrznych i znajduje się na Morzu Karaibskim, a dokładnie na jego wschodnim krańcu. Po wschodniej stronie wysp znajdują się otwarte wody Oceanu Atlantyckiego. Te niewielkie wyspy zostały odkryte przez Krzysztofa Kolumba w 1493 roku.

Liczba ludności: 85 tys.

Pełny opis tutaj.

Kuchnia Antigua i Barbuda


Miejscową specjalnością są fungie (jak włoska polenta z kaszki kukurydzianej) i pepperpot czyli pikantne duszone warzywa z mięsem. W ofercie wielu restauracji na pewno znajdziemy mnóstwo ryb i owoców morza.Dane w oparciu o MSZ:

MELDUNEK. Nie ma obowiązku meldunkowego.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA. Nie są wymagane ani zalecane żadne szczepienia ochronne. W nagłych przypadkach można uzyskać bezpłatną pomoc medyczną, a także odpłatną w prywatnych klinikach. Koszt prywatnej wizyty wynosi ok. 25–40 USD.

UBEZPIECZENIA. Uznawane są wyłącznie ubezpieczenia międzynarodowe.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW. Honorowane jest międzynarodowe prawo jazdy, ale po okazaniu ważnego polskiego pra­wa jazdy można również uzyskać czasowe, 3-miesięczne pozwolenie na prowadzenie pojazdów samochodowych (koszt – ok. 20 USD). Wynajęcie średniej klasy samochodu kosztuje 40–50 USD dziennie.

PRZYDATNE INFORMACJE. Energia elektryczna: w zależności od miejsca pobytu na wyspie 110 V/60 Hz lub 220 V/60 Hz.
   

Galerie z: Antigua i BarbudaZgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »