Przewodnik turystyczny

  • Wg. kraju   Wpisz kraj
źródła: własne, opowieści i galerie użytkowników, Wikipedia, MSZ i inne komentarzy: 0
Kajmany  - Przewodnik turystyczny

Kajmany

Podstawowe informacje

Język urzędowy: angielski
Języki używane: angielski
Stolica: George Town
Ustrój polityczny: terytorium zamorskie
Liczba ludności: 0.04 mln
Powierzchnia: 260 km2
Waluta: dolar kajmański (KYD)
Religia dominująca: Anglikanizm, Protestantyzm
Kod telefoniczny: +1345
Flaga/Godło: flaga godło

Przydatne informacje

Klimat:

Leżą w strefie klimatu równikowego wilgotnego, który kształtowany jest przez północno-wschodni pasat wiejący znad Oceanu Atlantyckiego. Temperatury są wysokie, typowe dla klimatu równikowego ze średnią roczną 26 °C. Dobowe i roczne wahania są niewielkie i nie przekraczają kilku stopni. W okresie letnim średnia temperatura wynosi 28-29 °C. W okresie zimowym to około 25 °C. Opady są wysokie. Nie ma wyraźnej pory suchej, ale w okresie zimowym notuje się niższe opady, które najwyższe wartości osiągają latem. Co roku region nawiedzany jest przez cyklony tropikalne. Średnia wilgotność w ciągu roku nie spada poniżej 70%. więcej

Dokumenty i wiza:

Wiza nie jest wymagana. Dokumentem wymaganym przy wjeździe na Brytyjskie Terytoria Zamorskie jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z danego terytorium.więcej

Czas:

UTC -5więcej

Opis:


Kajmany, wyspy w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim. Obejmują 3 wyspy (Wielki Kajman, Cayman Brac i Mały Kajman). Terytorium zależne Wielkiej Brytanii. Główne miasto - George Town. 90% żywności pochodzi z importu, a głównymi źródłami dochodu są turystyka oraz usługi finansowe. Archipelag został odkryty przez Krzysztofa Kolumba w roku 1503. Ze względu na wielkie ilości żółwi morskich Kolumb nazwał wyspy "Tortugas". Dzisiejszą nazwę nadał im słynny korsarz angielski sir Francis Drake w roku 1586, takim bowiem mianem określali archipelag zamieszkujący pobliską Jamajkę Karaibowie. Kajmany wchodzą w skład archipelagu Wielkich Antyli. Składające się z trzech niewielkich wysp Kajmany są nizinnym terytorium, cechującym się tropikalnym klimatem.

Kajmany należą do karaibskiej krainy glebowej. Powszechne są czerwone gleby feralitowe, wykształcone na wapiennym podłożu. Szata roślinna jest dobrze zachowana, choć nieco mniejszym stopniu na Grand Caymam, gdzie niemal połowę wyspy zajmuje aglomeracja George Town. Naturalną formację roślinną stanowią wilgotne lasy tropikalne, które zajmują około 20% powierzchni wysp. Na wybrzeżach miejscami rosną zarośla namorzynowe. Powszechnym drzewem wysp jest palma. Wokoł wysp rosną rafy koralowe. Świat zwierząt należy do antylskiej krainy neotropikalnej. Brak dużych ssaków, liczne są mniejsze zwierzęta jak gady, których przedstawicielem jest iguana, oraz żółwie, zarówno lądowe jak i morskie. Bogaty jest świat ptaków, a także zwierząt morskich, które doskonałe warunki do życia znajdują wśród raf koralowych.

Opieka zdrowotna jest płatna; zaleca się wykupienie ubezpieczenia medycznego obejmującego ewentualne przetransportowanie z miejsca wypadku.

Pełny opis tutaj.

Galerie z: KajmanyZgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »