kraj:
Tadżykistan
autor: KLA
17-09-2012, 10:11 komentarzy: 0

Tadżykistan: Górski Badachszan znów otwarty dla turystów

Taką informację przekazało światowym mediom Tadżyckie Stowarzyszenie ds. Promocji Rozwoju Turystyki. Oznacza ona, że znów będzie można wyruszyć szlakiem Aleksandra Wielkiego i Marco Polo…

Krajobraz w Tadżykistanie Krajobraz w Tadżykistanie , fot. leehughes1, Flickr CC

Górski Badachszan graniczy z Afganistanem. Jednym z jego poważnych problemów jest przemyt narkotyków, które spływają tutaj szeroką falą. Jednak znacznie istotniejszy jest fakt, że ten odizolowany i biedny region sporo już wycierpiał nie tylko podczas pięcioletniej wojny w Tadżykistanie w latach 90. Ubiegłego stulecia, ale i minionego lata, kiedy znowu doszło do krwawych rozruchów i zginęło kilkaset osób. Spodziewano się nawet wybuchu kolejnego konfliktu.

Tadżykistan, kraj w środkowej Azji ze stolicą w Duszanbe – dawniej jedna z radzieckich republik, jest w 93% górski. Centralną jego część zajmują góry Ałaj, zaś na południowym wschodzie – Pamir, ze szczytami sięgającymi 7,5 tys. m.n.p.m.

Krajobraz w Tadżykistanie
Krajobraz, Tadżykistan, fot. Anton Ruiter, Flickr CC

Gdzie jest Górski Badachszan? Tadżykistan, Zobacz na mapie

Przyroda Tadżykistanu zapiera dech w ustach, bo szlaki wiodą w absolutną „dzicz” – można tu spotkać się oko w oko z niedźwiedziem, ale i kąpać w krystalicznie czystym jeziorze… Aleksandra Wielkiego (Iskandarkul) czy skosztować kozła górskiego upieczonego przez przygodnego pasterza. W stolicy kraju czarują bazary z przyprawami i ogromny posąg Buddy, leżący na boku w Muzeum Starożytności.

Do Tadżykistanu Polacy muszą mieć wizę, a że jest to kraj muzułmański, panie obowiązuje stosowny skrój (głębokie dekolty i opięte stroje niewskazane).

Zobacz także: Nie jedź do Jemenu, uważaj w Egipcie i Libii

Źródło: Etn Global Travel Industry News

Krajobraz w Tadżykistanie
Krajobraz, Tadżykistan, fot. Anton Ruiter, Flickr CC


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Górny Badachszan, Podróże


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »