kraj:
Niemcy
autor: KLA
17-09-2012, 15:00 komentarzy: 0

Berlin: Turyści co najmniej mile widziani

Aż 91% Berlińczyków jest dumnych z tego, że ich miasto odwiedzają turyści – wynika z sondażu przeprowadzonego przez stołeczny ratusz. Stolica Niemiec coraz więcej zarabia na przyjezdnych i planuje nowe inwestycje w celu poprawy infrastruktury.

Berlin Berlin , fot. Świat Podróżników

Dziewięciu na dziesięciu badanym w sondażu nie przeszkadza ani w żaden sposób nie ogranicza napływ turystów do miasta. Znaczną część niezadowolonych stanowią natomiast ci, którzy sami osiedlili się w Berlinie w okresie krótszym niż 10 lat. 86% badanych z kolei uważa przybyszów za gości, których w związku z tym należy odpowiednio traktować. Sondaż przeprowadzono na losowo wybranych 1029 berlińczykach z centrum i peryferii.

Berlin jest popularną destynacją turystyczną i lubianym miastem. I jest to uczucie z naszej strony odwzajemnione –podkreśla burmistrz Klaus Wowereit. – Dlatego zdajemy sobie sprawę z konieczności pewnej poprawy infrastruktury – dodaje.

Gdzie jest Berlin? Niemcy, Zobacz na mapie

Bez wątpienia na liście interwencji powinny się znaleźć niektóre stacje berlińskiego metra, pozbawione wind (zwłaszcza te w centrum), co utrudnia przemieszczanie się z ciężkim bagażem.

Wracając do sondażu, aż 85% badanych uważa, że miasto korzysta na obecności turystów. Rzeczywiście, co widać nie tylko po tym, że 300 tysięcy berlińczyków znalazło pracę w turystyce lub branżach z nią związanych. Liczba przyjezdnych do stolicy w ciągu ostatniej dekady podwoiła się, sięgając w ubiegłym roku rekordu – 22,4 mln noclegów w hotelach.

Zobacz także: Najwęższa uliczka świata może zniknąć z Księgi Rekordów Guinnessa

Mur berliński, Berlin, Niemcy
Mur berliński, Berlin, Niemcy, fot. Świat Podróżników

Źródła: visitBerlin, własne


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Berlin, Ciekawostki ze świata, Podróże, Sondaż, Turystyka, W Niemczech


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »