kraj:
Bułgaria
05-10-2012, 15:16 komentarzy: 0

Największe atrakcje Primorsko

Primorsko to popularny ośrodek wakacyjny wśród turystów z całego świata, położony jest na południowym wybrzeżu Morza Czarnego. Oferuje łagodny, ciepły klimat, wspaniałe środowisko naturalne oraz zabytki pochodzące z okresu I w. p.n.e.

Spokojne wody Morza Czarnego koło Primorska w słoneczny letni poranek, Bułgaria Spokojne wody Morza Czarnego koło Primorska w słoneczny letni poranek, Bułgaria

Miasto zlokalizowane jest między zatokami Stamopolo a Diavolski, dzięki czemu turyści mogą podziwiać naprawdę imponujące krajobrazy- lasy przechodzące we wspaniałe plaże, na których zachwycają wydmy- jedyne miejsce na wybrzeżu, gdzie można je zobaczyć. Część turystów jest zaskoczona także obecnością delfinów, które naturalnie występują w wodach Morza Czarnego.

Primorkso leży 52km od Burgas, a kursujące regularnie autobusy pomiędzy najbliższymi ośrodkami takimi jak Nessebar, Sozopol czy Aheloy sprawiają, że w sposób szybki i tani można zobaczyć najciekawsze miejsca na wybrzeżu.

Ośrodek oferuje mnóstwo atrakcji zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Do największych należy Park Wodny. Okoliczne plaże nie dość, że niezwykle urocze, są bezpieczne dla najmłodszych- łagodnie schodzą do morza, które jeszcze daleko od brzegu jest płytkie. Wzdłuż wybrzeża ciągną się liczne restauracje oferujące dania rybne, lokalną kuchnię, ale także pizzę.

Pasjonaci historii i osoby uwielbiające zwiedzanie zabytków i starożytnych ruin, koniecznie powinny odwiedzić "Beglik Tash" miejsce dawnego kultu słońca, grobowce i kurhany pochodzące z okresu panowania na tym terenie Traków. "Beglik Tash" to najstarszy tego typu obiekt położony w południowo-wschodniej Europie. Został odkryty w 2003. Odnaleziono tu wiele cennych naczyń ceramicznych, które świadczą o tym, iż tereny te były dobrze znane także Egipcjanom, Kreteńczykom i Trojańczykom.

Będąc w Primorsko warto także odwiedzić Rezerwat Ropotamo, na obszarze którego występują niesamowite formacje skalne. Przez rezerwat przepływa rzeka Ropotamo, której brzegi porośnięte są imponującym lasem, przypominającym lasy deszczowe, pełne ptactwa i zagrożonych gatunków płazów oraz gadów.

Nie można także zapomnieć o Wydmach Perla, położonych na północ od miasta, między laguną Stamopolu a plażą. Najwyższa wydma ma 19m wysokości. Rosną na nich liczne gatunki roślin, które uznawane są zagrożone i otoczone zostały prawną ochroną.

Primorsko, Bułgaria


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Ośrodek turystyczny, Primorsko, Rezerwat Ropotamo


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »