kraj:
Chorwacja
02-12-2012, 11:28 komentarzy: 0

Samolot Eurolot

Eurolot otwiera nowe połączenia z Warszawy do Chorwacji

Od długiego weekendu majowego linie lotnicze Eurolot otworzą aż jedenaście bezpośrednich połączeń do Chorwacji. Z Warszawy przewoźnik startować będzie do Zadaru, Splitu, Dubrownika i Rijeki.

Chorwackie morze, plaże, słońce, a do tego możliwość uprawiania sportów, jak windsurfing, żeglarstwo czy wspinaczka górska kuszą Polaków nie od dziś. W 2011 roku blisko 35 tys. polskich żeglarzy czarterowało jachty w jednym z chorwackich portów. Jak podaje Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji od 2005 roku notowany jest stale rosnący ruch turystyczny z Polski do Chorwacji. Od stycznia do października tego roku kraj ten odwiedziło ponad pół miliona Polaków, co oznacza 12 proc. wzrost w stosunku do roku 2011. W większości decydujemy się przy tym na wyjazdy indywidualne.

- Z danych wynika, że aż 85 proc. Polaków wypoczywających w Chorwacji to turyści indywidualni, którzy sami organizują sobie wakacje. Korzystając z naszych połączeń mogą bez problemu i w krótkim czasie dotrzeć do najchętniej odwiedzanych chorwackich miast, nie  nadszarpując przy tym portfela - mówi Mariusz Dąbrowski, prezes zarządu Eurolot SA.

Co pokazał miniony okres wakacyjny, loty stają się znakomitą alternatywą dla samochodowych wypraw nad Adriatyk. Dlatego w nadchodzącym sezonie wiosna/lato 2013 Eurolot zdecydował się zwiększyć liczbę rejsów do Chorwacji. - Zaplanowaliśmy łączenie jedenaście połączeń, co oznacza, że w 2013 roku polscy turyści znajdą w naszym rozkładzie aż o siedem kierunków więcej niż w minionym sezonie. Nowością będą między innymi loty do Rijeki na wyspie Krk – dodaje Mariusz Dąbrowski.

Zobacz także: Park Narodowy Jezior Plitwickich, Chorwacja

Bilety na wszystkie rejsy można rezerwować od 30 listopada. Ceny biletów zaczynają się od 269 zł. Dzieci i młodzież do 18 roku życia polecą z 50 proc. zniżką. Połączenia obsługiwane będą przez nowoczesne 78 miejscowe samoloty Bombardier Q400 NextGen, a lot potrwa około 2 godzin.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bałtyk, Eurolot, Loty Adriatyk, Podróże, Turystyka, Warszawa


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »