Przewodnik turystyczny

  • Wg. kraju   Wpisz kraj
źródła: własne, opowieści i galerie użytkowników, Wikipedia, MSZ i inne komentarzy: 0
Saint Vincent i Grenadyny  - Przewodnik turystyczny

Saint Vincent i Grenadyny

Podstawowe informacje

Język urzędowy: angielski
Języki używane: angielski
Stolica: Kingstown
Ustrój polityczny: monarchia konstytucyjna
Liczba ludności: 0.119 mln
Powierzchnia: 389 km2
Waluta: dolar wschodniokaraibski (XCD)
Religia dominująca: protestantyzm
Kod telefoniczny: +1784
Flaga/Godło: flaga godło

Wiadomości

ilość: 1

Karaibski kawałek raju na Union Island

Krystalicznie czysta woda, rafa koralowa pełna kolorowych rybek, a na lądzie ananasy jak maczugi i kolorowa niczym pióra papug, drewniana zabudowa. To »

Więcej

Przydatne informacje

Klimat:

Saint Vincent i Grenadyny leżą w strefie klimatu równikowego, gdzie wpływ na pogodę mają północno-wschodnie pasaty i ciepłe prądy morskie oblewające wyspy. Temperatury przez cały rok są wysokie, typowe dla obszarów o klimacie równikowym. Średnie wartości wynoszą od 22 °C do 28 °C. Nie występują wartości ekstremalne, ale wyspy charakteryzują się pewnymi wahaniami termicznymi i czasami temperatura przekracza 30 °C, osiągając niekiedy średnią wartość dobową 32 °C. W górach średnia roczna jest niższa do 3-4 °C i najniższe wartości to około 18 °C, Dobowe wahania są niewielkie. Opady wysokie, typowe dla klimatu równikowego. Występują dwie pory roku: deszczowa i sucha, trwające po pół roku. W trakcie pory suchej, także występują opady deszczu. Wyspy leżą w regionie nawiedzanym przez huragany, które występują późnym latem i jesienią. więcej

Dokumenty i wiza:

Przy wjeździe na wyspy Saint Vincent i Grenadyny w celach turystycznych obywateli polskich nie obowiązują wizy. Czas pobytu określa przy wjeździe urzędnik kontroli granicznej. Paszport w chwili wjazdu musi być ważny jeszcze przynajmniej przez 6 miesięcy. Obowiązuje okazanie biletu powrotnego lub biletu na dalszą podróż oraz środków finansowych wystarczających na utrzymanie podczas pobytu. Kwota pieniędzy na dzień pobytu nie została określona.więcej

Czas:

UTC -4więcej

Opis:


Saint Vincent i Grenadyny, wyspiarskie państwo na Morzu Karaibskim, w archipelagu Małych Antyli. Oprócz wyspy Saint Vincent obejmuje położoną na południe od niej północną część archipelagu Grenadyny (jego południowa część należy do Grenady). Jedno z najmniejszych państw świata, cechuje się górzystym krajobrazem i tropikalnym klimatem. Wyspy zostały odkryte przez Krzysztofa Kolumba w 1498 roku. Wyspy są pochodzenia wulkanicznego.

Wyspy porasta roślinność podzwrotnikowa i równikowa, która jest dobrze zachowana. Lasy zajmują 36% powierzchni kraju i większość z nich to lasy tropikalne wiecznie zielone. Powszechne są różne gatunki palm, oraz roślin krzewiastych i licznych gatunków kwietnych. Wokół wysp rosną rafy koralowe. Świat zwierząt należy do antylskiej krainy neotropikalnej. Brak dużych ssaków, liczne są małpy i gryzonie aguti i wiele innych drobnych gatunków zwierząt. Bogaty jest świat ptaków, głównie morskich. Liczne są gady i skorupiaki. W wodach morskich występują rekiny i wiele gatunków ryb.

Pełny opis tutaj.Dane w oparciu o MSZ:

PRZEPISY CELNE. Zabrania się wwozu żywności bez specjalnej licencji. Pozostałe przepisy celne nie odbiegają od powszechnie stosowanych.

MELDUNEK. Nie ma obowiązku meldunkowego.

UBEZPIECZENIE. Uznawane są międzynarodowe ubezpieczenia.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA. Szczepienie przeciw żółtej febrze jest wymagane od osób przyjeżdżających z Afryki lub Ameryki Łacińskiej. Zalecane jest szczepienie przeciw żółtaczce. W nagłych wypadkach można uzyskać bezpłatną pomoc w General Hospital w stolicy kraju.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW. Pojazdy można prowadzić tylko wtedy, gdy na podstawie ważnego prawa jazdy uzyska się miejscowe tymczasowe prawo jazdy. Koszt - 50 USD, można je uzyskać m.in. w wypożyczalniach samochodów. Ruch lewostronny.

BEZPIECZEŃSTWO. Zagrożenie przestępczością pospolitą, należy unikać poruszania się po zmroku w odludnych miejscach oraz afiszowania się z gotówką i biżuterią.

Galerie z: Saint Vincent i GrenadynyZgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »