Przewodnik turystyczny

  • Wg. kraju   Wpisz kraj
źródła: własne, opowieści i galerie użytkowników, Wikipedia, MSZ i inne komentarzy: 0
Seszele  - Przewodnik turystyczny

Seszele

Podstawowe informacje

Republika Seszeli

Język urzędowy: kreolski, angielski, francuski
Języki używane: kreolski
Stolica: Victoria
Ustrój polityczny: republika
Liczba ludności: 0.086 mln
Powierzchnia: 455 km2
Waluta: rupia (SCR)
Religia dominująca: rzymski katolicyzm
Kod telefoniczny: +248
Flaga/Godło: flaga godło

Wiadomości

ilość: 1

Karnawał karnawałów na Seszelach czyli w wydaniu kreolskim

Choć mamy już czas Wielkiego Postu, w dzień po zamknięciu wielkich targów turystycznych ITB w Berlinie, gdzie pod jednym dachem betonowych hal spotkał »

Więcej

Przydatne informacje

Klimat:

Wyspy leżą w strefie klimatu równikowego wilgotnego, o dużych cechach morskich. Przez cały rok utrzymują się wysokie temperatury o średnich wartościach od 25 do 27 °C. Roczne amplitudy są niewielkie, przebieg temperatur ma typowy równikowy charakter. Wysokość nad poziomem morza ma wpływ na temperatury, które są niższe o średnio 3-4 °C, niż na terenach nisko położonych. Temperatury w nocy spadają nawet do około 15 °C. Seszele należą do wysp o bardzo wilgotnym klimacie. Deszcze padają bardzo często, a wiatry monsunowe wywierają na nie duży wpływ. Najwyższe opady notuje się w górach. Opady są w zasadzie równomiernie rozłożone w ciągu roku. Na Seszelach nie ma wyraźnej pory suchej. Nieco mniej opadów otrzymują nisko położone atole. Istotnym elementem klimatu Seszeli są częste burze i wiatry, co jest normalnym zjawiskiem na tropikalnych archipelagach. Kraj nawiedzany jest także przez cyklony tropikalne. Inną cechą klimatu Seszeli jest brak upalnych temperatur. Silny wpływ wód oceanicznych i położenia w strefie równikowej, sprawia, że temperatury w ciągu dnia osiągają najwyżej 31 °C. Rzecz jasna w słońcu jest gorąco, obszary Seszeli jak i w ogóle obszary równikowe, otrzymują wysokie dawki promieniowania UV, z racji położenia słońca nad horyzontem. więcej

Możliwości płatnicze:

Opłaty hotelowe można regulować, płacąc dolarami lub kartami kredytowymi.więcej

Dokumenty i wiza:

Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Podróżni powinni mieć bilet powrotny oraz książeczkę szczepień. Należy podać adres planowanego miejsca pobytu.więcej

Czas:

UTC +4więcej

Opis:


Seszele, państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim, ok. 1600 km od wybrzeży Afryki, położone na północny wschód od Madagaskaru. Pobliskie państwa i terytoria zamorskie to Mauritius i Reunion na południe oraz Malediwy na północny wschód. Archipelag złożony jest z 92 wysp, z których tylko 33 są zamieszkane. Głównym źródłem dochodów kraju jest turystyka.

Mimo słabej jakości gleb, jakie występują na Seszelach, roślinność jest bogata. Główną przyczyną jest korzystny klimat, duże opady, stałe temperatury i brak pory suchej sprawia, że roślinność Seszeli ma idealne warunki do rozwoju. Brzegi wszystkich wysp kraju są porośnięte gajami palmy kokosowej. Wnętrza wysp zajmuje wilgotny las tropikalny z kilkoma gatunkami endemicznymi. Osobliwością wśród roślin jest rosnąca tylko na wyspach Praslin i Curieuse lodoicja seszelska, której owoce przypominają kształtem pośladki. Niektóre okazy tychże palm, mają po kilkaset lat i mierzą do 40 metrów wysokości. Wśród drzew użytkowych rosną liczne odmiany mangowców i drzewa przyprawowe. Gatunki te zostały sprowadzane na Seszele zaraz po ich odkryciu. Lasy na wyspach zajmują 18% powierzchni. Poza drzewami rosną rozmaite krzewy i porośla oraz liany w lasach tropikalnych. W wodach oceanu wyspy okalają rafy koralowe. Występuje wiele gatunków morskich ptaków, takich jak jak rurkonose i pełnopłetwe, a także flamingi. Na wybrzeżach często można spotkać stada mew i rybitw. W lasach tropikalnych żyją papugi. Poza ptakami licznie występują żółwie - w Parku Narodowym Aldabra żyje ponad 100 tysięcy żółwi olbrzymich, których waga dochodzi do 500 kg. Oprócz żółwi żyje wiele gatunków jaszczurek oraz największe na świecie nietoperze żywiące się owocami. Do licznej grupy ssaków należą małpy, żyjące w głębi wysp. W wodach oceanu żyje wiele gatunków ryb, małży i krabów, a także rekiny.

Pełny opis tutaj.Dane w oparciu o MSZ:

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA. Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze. Możliwość korzystania z opieki medycznej jest bardzo ograniczona, szczególnie na dalej położonych wyspach archipelagu. Na wyspie Mahé znajduje się jedyny szpital państwowy i kilkanaście prywatnych klinik. Na wyspach Mahé, Praslin i La Digue można skorzystać w nagłych przypadkach z ambulansów medycznych. Planując podróż na odległe wyspy archipelagu, należy pamiętać, że pomoc medyczna może tam dotrzeć ze znacznym opóźnieniem, m.in. ze względu na częste w tych okolicach sztormy. Opieka medyczna jest kosztowna. Zaleca się wykupienie przed przyjazdem międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW. Drogi utrzymane są w dobrym stanie. Obowiązuje ruch lewostronny. Honorowane jest międzynarodowe prawo jazdy, którym można posługiwać się przez trzy miesiące.

PODRÓŻOWANIE PO KRAJU. Bez problemów można korzystać z transportu lokalnego (autobusy i taksówki).

BEZPIECZEŃSTWO. Należy unikać tłumów, wieców politycznych i ulicznych demonstracji. Ze względu na silne prądy morskie, niebezpieczne mogą być kąpiele w oceanie na ustronnych plażach. Zdarzają się drobne kradzieże. Nie odnotowuje się natomiast większych rozbojów i napadów z bronią w ręku. Zalecamy przechowywanie dokumentów i gotówki w sejfach hotelowych.

PRZYDATNE INFORMACJE:
   W Polsce rezyduje konsul honorowy Seszeli (adres: Na Wzgórzu 36, 80-296 Gdańsk, tel. 58/347 96 69).
   Koszty utrzymania na wyspach są wysokie. Żywność jest droga, ponieważ właściwie wszystkie artykuły są importowane.
   Opalanie się topless jest tolerowane, jednak nie na wszystkich plażach.

Galerie z: SeszeleZgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »