kraj:
Seszele
autor: KLA
11-03-2013, 11:17 komentarzy: 0

Karnawał karnawałów na Seszelach czyli w wydaniu kreolskim

Choć mamy już czas Wielkiego Postu, w dzień po zamknięciu wielkich targów turystycznych ITB w Berlinie, gdzie pod jednym dachem betonowych hal spotkały się różnorodne kultury i nacje świata, warto podejrzeć tradycje jednej z nich.

Karnawał na Seszelach - 2013

Seszele położone są na Oceanie Indyjskim. Tworzy je 115 wysp zebranych w dwóch archipelagach – Wysp Zewnętrznych i Wewnętrznych. 1600 km dzieli Seszele od wybrzeży Afryki. W pobliżu leżą Mauritius i Reunion oraz Malediwy. I to właśnie tutaj, pod wiecznie zielonymi palmami odbywa się co roku barwny, kreolski karnawał.

Tegoroczna edycja miała miejsce miesiąc temu, 8-10 lutego (karnawał trwa zawsze trzy dni, od piątku do soboty) tradycyjnie w stolicy kraju, Victorii. Uliczne parady w barwnych kostiumach i maskach przy ogłuszającym dźwięku bębnów i muzyki zespołów, grupy tancerzy, ale i ruchome platformy będące sceną dla artystów i przebierańców.

Gdzie jest Victoria? Seszele, Zobacz na mapie

Ciekawe, że karnawale seszelskim coraz liczniejszy udział biorą grupy tancerzy i artystów z innych krajów „karnawałowych”. W tym roku gościła spora reprezentacja z brazylijskiej szkoły samby Rosas de Ouro Samba Dancers and Drummers. Tutejszy karnawał, tak jak ten w Rio polega na rywalizacji rozmaitych szkół tanecznych – tych lokalnych, ale i zagranicznych. W tym roku w imprezie wzięli udział wykonawcy z ponad 20 krajów oraz 28 lokalnych zespołów.

Mahé, Seszele
Mahé, Seszele, fot. HappyTellus, Flickr CC

Seeszele, choć od nas tak bardzo odległe, stają się coraz bardziej widoczne przy okazji rozmaitych targów turystycznych i imprez branżowych. Jesienią ubiegłego roku otrzymały prestiżową nagrodę podczas 18. edycji World Route Development Forum w Abu Zabi za najlepszą kampanię marketingową destynacji. Tutejszy urząd ds. turystyki pokonał m.in. Grecję, Arubę i Filipiny.

Plaża Anse Lazio, Seszele
Plaża Anse Lazio, Seszele, fot. whl.travel, Flickr CC

Plaża Seszele
Plaża Seszele, fot. Federico Lorenzini, Flickr CC

Plaża Seszele
Plaża Seszele, fot. Manogr, Flickr CC

Zobacz także: Karnawałowa Lucerna w maskach i kostiumach

Seszele są też od pewnego roku obecne na berlińskim ITB. W ubiegłym roku dały się zauważyć dzięki ofercie „Gorillas Tours” w wersji bardziej ekonomicznej. W tym roku na liczącym 180 m2 stoisku można było podziwiać, oprócz bogatej oferty turystycznej, wiele pokazów artystycznych.

Źródło: travelvideo.tv, seychellesweekly.com


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2013, Atrakcje turystyczne, Karnawał, na Seszelach, Podróże, Seychelles, Turystyka, Victoria


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »