Przewodnik turystyczny

  • Wg. kraju   Wpisz kraj
źródła: własne, opowieści i galerie użytkowników, Wikipedia, MSZ i inne komentarzy: 0
Dania  - Przewodnik turystyczny

Dania

Podstawowe informacje

Królestwo Danii

Język urzędowy: duński
Języki używane: duński
Stolica: Kopenhaga
Ustrój polityczny: monarchia konstytucyjna
Liczba ludności: 5.54 mln
Powierzchnia: 43 098 km2
Waluta: korona duńska (DKK)
Religia dominująca: luteranizm
Kod telefoniczny: +45
Flaga/Godło: flaga godło

Wiadomości

ilość: 2

Mały Syrenek z Elsynoru, męska wersja kopenhaskiej Małej Syrenki

Nazywa się Han i jest w zasadzie lustrzanym odbiciem Małej Syrenki. Z wyjątkiem wyraźnie zaznaczonej płci. I materiału, z jakiego jest wykonany – nier »

Dodatkowe loty do Kopenhagi

Podwójna dawka połączeń z Wrocławia do Kopenhagi. Linia lotnicza SAS, która obsługuje to połączenie zdecydowała się zwiększyć dwukrotnie liczbę lotów »

Więcej

Przydatne informacje

Klimat:

Na obszarze Danii panuje klimat umiarkowany ciepły typu morskiego. Zimy są krótkie i łagodne, zaś lata – dość chłodne, z dużą ilością opadów. Średnia temperatura w styczniu wynosi od -0,5 do +0,5 °C, a w lipcu od +16 do +17 °C. Najwyższa zanotowana na terenie Danii temperatura to +36,4 °C. Absolutne minimum termiczne to -31,2 °C. więcej

Dokumenty i wiza:

Aby wjechać na terytorium Danii, należy mieć ważny paszport lub dowód osobisty. Maksymalny okres pobytu turystycznego wynosi 3 miesiące. więcej

Czas:

UTC +1 – zima, UTC +2 – latowięcej

Opis:


Dania, (duń. Kongeriget Danmark) państwo położone w Europie Północnej (Skandynawia), najmniejsze z państw nordyckich. W jej skład wchodzą też Grenlandia oraz Wyspy Owcze. Graniczy od południa z Niemcami. Kraj ten charakteryzuje się nizinnym krajobrazem, morskim klimatem i niewielką ilością obszarów leśnych. Dania składa się z dwóch części: półwyspu i szeregu wysp, skupiających się po jej wschodniej stronie.

Pełny opis tutaj.

Turystyka Danii tutaj.Dane w oparciu o MSZ:

PRZEPISY CELNE. Zgodnie z przepisami UE dozwolony jest przywóz towarów przeznaczonych do osobistego użytku (nie podlegających sprzedaży). Osoby wwożące leki powinny zaopatrzyć się w zaświadczenie lekarskie potwierdzające konieczność ich stosowania.

MELDUNEK. Nie ma obowiązku meldunkowego przy pobytach turystycznych.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA. Przed wyjazdem osoby podlegające ubezpieczeniu zdrowotnemu w ramach NFZ powinny zaopatrzyć się w oddziale NFZ właściwym ze względu na ich miejsce zamieszkania w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Karta EKUZ uprawnia do korzystania jedynie z niezbędnych świadczeń medycznych w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW. Polskie prawo jazdy uprawnia do prowadzenia pojazdów w Danii. Samochód musi mieć tablice z numerem rejestracyjnym i znak kraju pochodzenia. Podczas podróży samochodem zarówno kierowcę, jak i pasażerów obowiązuje zapięcie pasów. Dzieci powinny podróżować w specjalnych fotelikach samochodowych przeznaczonych dla poszczególnych grup wiekowych. Parkowanie wymaga umieszczenia zegara parkingowego za szybą (do nabycia na stacjach benzynowych). Przekraczanie przepisów ruchu drogowego podlega wysokim karom. Przy skręcie w prawo należy szczególnie uważać na rowerzystów nadjeżdżających z tyłu, gdyż mają oni bezwzględne pierwszeństwo ruchu. W przypadku niewielkiej kolizji drogowej (stłuczka, bez rannych osób) Policja duńska nie ingeruje. Należy spisać dane kierowcy: imię i nazwisko; adres zamieszkania, numer rejestracyjny pojazdu, numer polisy ubezpieczeniowej oraz nazwę firmy ubezpieczeniowej. Obowiązkowe jest używanie świateł mijania przez cały rok.

Galerie z: DaniaZgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »