kraj:
Australia
autor: KLA
14-08-2012, 14:05 komentarzy: 0

Dziecko w samolocie

Dziecko w samolocie, fot. Kevin McShane, Flickr CC

Dyskryminacja mężczyzn w samolotach

Panowie nie mogą siadać obok chłopców? - Musi się pan przesiąść – usłyszał strażak z Sydney, Johnny McGirr lecący liniami Virgin Australia. Stewardesa kazała mu zmienić miejsce, ponieważ siedział obok dwóch samotnie podróżujących chłopców, a to, zgodnie z przepisami tych linii jest niedozwolone!

McGirr poczuł się fatalnie, bo ani nie zamienił słowa ze swoimi, przypadkowymi towarzyszami podróży, ani, tym bardziej nie składał im żadnych niedozwolonych propozycji. Po prostu miał bilet na miejsce obok nich.

Virgin Australia jednak bardzo skrupulatnie przestrzega ustanowionego prawa, które ma zapobiegać niekomfortowym dla dzieci sytuacjom. A to oznacza, że mężczyźni nie mogą siedzieć podczas lotu obok dzieci podróżujących bez rodziców.

McGirr postanowił, że nie puści płazem tego zdarzenia – w końcu na szwank zostało wystawione jego imię. I złożył protest do linii, które rozważają teraz zmianę stanowiska, bo incydent nagłośniły media.

Zobacz także: Mosty nie dla lękliwych: Siedmiomilowy Most na Florida Keys

Tymczasem okazuje się, że podobne, choć prawo stosowane jest również przez inne linie. „Sydney Morning Herald” opisuje przypadek mężczyzny, który na pokładzie Emirates musiał zamienić się na siedzenia z towarzyszącą mu żoną, bo siedział obok dziesięciolatka. British Airways ma również stosować takie przepisy.

Źródło: The Huffington Post, Sydney Morning Herald
 


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, Dziecko, Podróże, Prawo, Samolot


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »