kraj:
Niemcy
06-09-2012, 11:00 źródło: Inf. Pras.     komentarzy: 0

Samolot LOT

Samolot LOT, fot. Behemot

Nowe połączenie LOT-u do Stuttgartu

Polskie Linie Lotnicze LOT otwierają w tym roku drugie, obok Hanoweru, nowe połączenie do Niemiec, które są jednym z ważniejszych i strategicznych rynków polskiego przewoźnika. Od 5 listopada br. samoloty LOT-u pojawią się pięć razy w tygodniu na lotnisku w Stuttgarcie. Rejsy są od 5 września dostępne w sprzedaży. Stuttgart będzie kolejnym, siódmym kierunkiem do Niemiec obsługiwanym przez samoloty LOT-u.

Stuttgart jest stolicą kraju związkowego Badenia-Wirtembergia, miastem, gdzie w 1886 roku Gottlieb Daimler i Carl Benz wynaleźli automobil. Miasto położone jest w środku trójkąta na krańcach którego leży Frankfurt, Monachium i Zurych, w równej odległości ok. 200 km od każdego z nich.

Stuttgart i jego okolice są rozwiniętym ośrodkiem gospodarczym, naukowym i badawczym. Znajdują się tutaj siedziby takich firm jak: Daimler AG, Hewlett Packard, Alcatel-Lucent, Porsche, Neoplan, Robert Bosch i IBM. Turystów zainteresuje największe na świecie muzeum motoryzacji Mercedes-Benz. Jest to również jedno z większych w Niemczech skupisk Polonii.

Rejsy do Stuttgartu będą się odbywać 5 razy w tygodniu, z wyjątkiem sobót i wtorków, według następującego rozkładu w (czasach lokalnych), samolotami Embraer 170:
 

Port Lotniczy Numer rejsu Dzień Godzina wylotu Godzina przylotu
Warszawa LO 405 1.345.7 16:25 18:10
Stuttgart LO 406 1.345.7 18:50 20:30


Od listopada PLL LOT będą wykonywały w sumie tygodniowo ponad 170 rejsów z Polski do portów niemieckich.

Zobacz także: Zobacz jak wygląda Dreamliner LOT-u!

Rejsy dostępne są od dzisiaj w sprzedaży na stronie lot.com, w Call Centre oraz w biurach własnych LOT-u i u agentów podróży.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: PLL LOT, Podróże, Przeloty, Rejsy, Stuttgart


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »