kraj:
USA
06-09-2012, 15:13 komentarzy: 0

W zakamarkach podziemnych miast - tunele Portland

Pod powierzchnią takich miast, jak Londyn, Portland czy Montreal znajdują się wspaniałe, rozległe kompleksy, zbudowane na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu, kilkuset, a nawet kilku tysięcy lat. Jak wyglądają, czemu powstały i czy można je zwiedzić podczas wakacyjnej wycieczki?

Tunele Portland

Tunele Portland


"Szanghajskie tunele", jak nazywana jest ta intrygująca część amerykańskiego miasta Portland, to sieć podziemnych przejść, łączących piwnice licznych hoteli i barów z nabrzeżem. Choć tunele zostały wybudowane z przyczyn czysto praktycznych - aby ułatwić transport dóbr do sklepów z pominięciem ruchliwych ulic - to ich historia jest znacznie ciekawsza.

Tunele zawdzięczają przydomek "szanghajskie" zwyczajowi praktykowanemu w Portland w XIX wieku, znanemu jako "szanghajowanie". Polegał on na porywaniu mężczyzn i transportowaniu ich podziemiami na nabrzeże, gdzie byli sprzedawani kapitanom statków w charakterze niewolniczej siły roboczej. W okresie prohibicji tunele służyły do przemycania alkoholu; wykorzystywano je również do przetrzymywania porwanych kobiet, które miały trafić do domów publicznych.


Tunele Portland, fot. onebee, Flickr CC

Tunele Portland to miejsce, w którym rozegrało się wiele mrocznych historii. Jeśli chcecie je zwiedzić, możecie wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem. Zwiedzanie trwa półtorej godziny i kosztuje około 15 dolarów.

Zobacz także: Największy basen na świecie - San Alfonso del Mar

* * *

Lubicie eksplorować fascynujące i tajemnicze miejsca? Wybierzcie się na wyprawę do jednego z niezwykłych podziemnych miast. Tanie latanie po całym świecie uskutecznicie z portalem Lotnicze-Bilety.pl, którego redakcja przygotowała dla Was ten artykuł.

ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1|2|3|4|5|6 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Podziemia, Portland, Tunele, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »