kraj:
Chiny
autor: KLA
12-09-2012, 12:39 komentarzy: 0

Turystyczna futurologia: windą do nieba i inne przepowiednie

Podwodne hotele już mamy, a za chwilę pojawią się również obiekty noclegowe w kosmosie. Są też samoloty bezzałogowe, więc być może już niedługo pytanie ze znanej komedii „Czy leci z nami pilot?” może okazać się jak najbardziej zasadne.

Pociąg Maglev

CNN Go zwróciło się do mieszkającego w Pekinie blogera Davida Fenga, będącego na bieżąco z wszelkimi nowinkami technicznymi i technologicznymi, aby wcielił się w rolę nietypowej wróżki. Miał wskazać jakie wynalazki mogą wkrótce zrewolucjonizować świat podróży. I na ile jest to w ogóle realne. Oto kilka przykładów z jego listy i procent prawdopodobieństwa, że fikcja stanie się rzeczywistością:

1.    Pociągi typu Maglev zastąpią podróże lotnicze (99%) – w kolei magnetycznej Maglev tradycyjne tory zastąpiono układem elektromagnesów. Dzięki działaniu pola magnetycznego pociąg nie dotyka szyn, ale cały czas się nad nimi unosi. Pociąg osiąga prędkość do 600 km/godz.

2.    Paszporty przestaną być potrzebne (80%) –  wyparte przez chipy i czytniki biometryczne.

3.    Przestrzeń kosmiczna stanie się kolejną destynacją turystyczną (70%) – praktycznie już się tak dzieje, ale koszt jest tak znaczny, że na razie na wycieczkę poza naszą planetę mogą sobie pozwolić najbogatsi. Oferty takich lotów mają: Virgin Galactic, XCOR Aerospace i Space Adventures.

4.    Pasażerskie samoloty bez pilotów (60%) – Australijczycy prowadzą badania w tym kierunku i zapowiadają, że nastąpi to w ciągu najbliższych 50 lat.

5.    Hotele w kosmosie (50%) – Rosyjska firma Orbital Technologies zapowiada zbudowanie hotelu bądź Komercyjnej Stacji w Przestrzeni Kosmicznej dla zamożnych turystów do 2016 roku. W obiekcie będzie mogło się przespać maksymalnie 6-7 osób.

6.    Winda do nieba (30%) – Japończycy obiecują wybudowanie specjalnej windy, która wyniesie turystów… 36 tysięcy kilometrów ponad Ziemię. Podróż trwać będzie tydzień (przy prędkości 200 km/godz.), a na końcu będzie można podziwiać Wszechświat na specjalnej platformie. Autorem projektu jest firma Obayashi Corporation, a czas realizacji wyznaczono do 2050 roku.

Zobacz także: Brad Pitt i Angelina Jolie polecą na wycieczkę w kosmos

Więcej na stronie: http://www.cnngo.com/explorations/life/11-wackiest-predictions-travel-next-50-years-295458

Źródło: CNN Go


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: David Feng, Hotele w kosmosie, Pociąg Maglev, Podróże, Turystyczna futurologia


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »