kraj:
Belgia
autor: KLA
18-09-2012, 11:17 komentarzy: 0

Szlakiem Brela po Brukseli, Festiwal jabłek w Modave

„Kocham brukselski akcent” – tak zatytułowana jest inicjatywa pozwalająca na zwiedzanie Brukseli z audio przewodnikiem śladami Jacquesa Brela. Ale to nie jedyna propozycja dla turystów odwiedzających Belgię na przełomie września i października.

Królewskie muzeum Afryki Środkowej w Tervuren, niedaleko Brukseli w Belgii Królewskie muzeum Afryki Środkowej w Tervuren, niedaleko Brukseli w Belgii

Audio-przewodnik zaprowadzi nas aż w 37 miejsc związanych z najsłynniejszym, belgijskim piosenkarzem. Z tej okazji można skorzystać do końca miesiąca.

Amatorzy muzeów mogą skorzystać z innej propozycji. Otóż od września do grudnia w każdy czwartek odbywa się w Brukseli rodzaj nocy muzeów – wybrane obiekty można bowiem zwiedzać od godz. 17 do godz. 22, uczestnicząc przy okazji w imprezach towarzyszących.

Do końca października  otwarta będzie w klasztorze w Malmedy w Walonii niezwykła wystawa: „Od Salvadora Dali do Rene Magritte’a – świat surrealizmu”. Na dziedzińcu obiektu z… 648 roku (!) wystawiono prace Salvadora Dalí, Maxa Ernsta, René Magritte’a, André Massona, Joan Miró and Paula Delvaux.

Gdzie jest Bruksela? Belgia, Zobacz na mapie

6 października warto przeżyć „białą noc” w Brukseli – wtedy bowiem czynne będą wszystkie miejsca związane ze sztuką: kina, teatry, galerie, wystawy.

Zobacz także: Bruksela: Manneken Pis i jego wystawna garderoba

7 października z kolei w XVII-wiecznym zamku w Modave organizowany jest „Festiwal jabłek”. Pełne kalendarium imprez w Belgii znajduje się na stronie: www.visitbelgium.com

Źródło: Visit Belgium

 


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Bruksela, Szlakiem Brela, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »