kraj:
Austria
autor: KLA
28-09-2012, 08:19 komentarzy: 0

Dla miłośników jednej i dwóch desek: sezon w Őtztal

Na zboczach lodowca Sölden na nartach można już jeździć od połowy września, choć sezon startuje tu w 13 października. Miesiąc później amatorzy desek wybiorą się już w region Obergurgl-Hochgurgl.

Sezon w Őtztal Sezon w Őtztal , Inf. Pras.

Położona w sercu Tyrolu Dolina Őtztal jest prawdziwą mekką narciarską. Znajdujący się na jej terenie topowy, austriacki region lodowca Sölden jest sponsorem Bode Millera i kadry USA – tu znajduje się baza męskiej kadry narciarskiej Stanów Zjednoczonych. Tu inaugurację sezonu „First Snow Gletscherstart“ zaplanowano już w dniach 13 – 14 października. Kolejnym, ważnym wydarzeniem jest otwarcie Pucharu Świata w narciarstwie AUDI FIS od 27 do 28 października. Region otacza „Wielka Trójka” trzytysięczników: Gaislachkogl (3.058 m), Tiefenbachkogl (3.250 m) i Schwarze Schneide (3.340 m). Oferuje 150 km tras położonych na wysokości od 1350 do 3340 metrów.

Gdzie jest Őtztal? Austria, Zobacz na mapie

Sezon w Otztal
Sezon w Őtztal

Amerykańska kadra żeńska stacjonuje z kolei „po sąsiedzku”, bo w regionie Obergurgl-Hochgurgl, który finansuje Fritza Dopfera. Region Obergurgl-Hochgurgl to zamknięty dla ruchu drogowego ośrodek sportów zimowych, położony na krańcu Alp Oetztalskich. Tu śnieg utrzymuje się przez pięć miesięcy, od listopada do marca, a zimowe szaleństwo zaczyna się tam, gdzie zazwyczaj się ono kończy: Na wysokości pomiędzy 1800 a 3000 metrów rozciąga się teren narciarski z widokiem na 21 trzytysięczników. Szybki wjazd na górę bez czekania w kolejkach zapewniają 24 najnowocześniejsze wyciągi o przepustowości prawie 40 000 osób na godzinę, umożliwiające dostęp do 110 kilometrów stoków o wszystkich stopniach trudności.

Zobacz także: BIG Family Stubai – jeszcze więcej atrakcji dla rodzin

Rodzinny region narciarski Hochoetz dzieli od autostrady Inntal przysłowiowy rzut beretem. Ponieważ stoki Hochoetz i sąsiedniego Kühtai połączyły swą ofertę. Każdy kilkudniowy karnet, wykupiony w Hochoetz lub w Kühtai, jest ważny w obu regionach. To daje w sumie 85 km tras i 24 wyciągi. Tej zimy powstanie w Hochoetz, na wysokości powyżej 2000 metrów, popularna wioska igloo, gdzie będzie można spędzić noc w termicznym śpiworze.

Źródła: Austria.info, obergurgl.com, hochoetz.at, soelden.com


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Hochoetz, Narciarze, Narty, Őtztal, Sezon narciarski


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »