kraj:
Szwajcaria
autor: Anna Kłossowska
17-10-2012, 14:16 komentarzy: 0

Jesień w Szwajcarii: Święto sera w Lucernie, narty w Klosters

13 października w Lucernie odbędzie się doroczne Święto Sera, a inauguracja sezonu zimowego w kurorcie Davos Klosters przewidziana jest na 16 listopada. To nie wszystkie atrakcje czekające na turystów planujących jesienny wypoczynek w kraju Milki.

Most Chapel, Lucerna, Szwajcaria Most Chapel, Lucerna, Szwajcaria , fot. kevinpoh, Flickr CC

Festiwal Sera to jednodniowa impreza dla całej rodziny. Rozpoczyna się 13 października o godzinie 9 rano i kończy tego samego dnia o 17, czyli kiedy zapada zmrok. Na turystów czeka „serowy targ” na Kapellplatz, na którego 23 stoiskach spróbować można 150 gatunków sera i rozmaite potrawy z niego przygotowywane, z pysznym fondue na czele. Przewidziano też pokaz domowego wytwarzania sera z mleka, występy zespołów folklorystycznych, zawody w dojeniu krów – dla wszystkich chętnych niezależnie od wieku i tradycyjne, alpejskie błogosławieństwo.

300 km tras narciarskich zimą i 700 km dobrze oznakowanych tras dla piechurów latem to najlepsza rekomendacja dla Davos Klosters. W tym roku sezon narciarski startuje już 16 listopada, a na amatorów desek czeka niezmiennie pięć obszarów narciarskich: Parsenn/Gotschna, Jakobshorn, Pischa, Madrisa i Rinerhorn, które łączy ponad 50 wyciągów i kolejek. Narciarze biegowi też mogą się nie martwić, bo dla nich przygotowano 110 km tras. Wabikiem w tym sezonie jest bezpłatny skipass, jaki można nocując w jednym z wybranych hoteli na terenie Davos Klosters.

Gdzie jest Davos Klosters? Szwajcaria, Zobacz na mapie

Davos Klosters, Szwajcaria
Davos Klosters, Szwajcaria, fot. vpzone, Flickr CC

Zobacz także: Mosty nie dla lękliwych: Trift w Szwajcarii

Z górującego nad miastem Interlaken w kantonie Berno szczytu Harder Kulm (1322 m n.p.m.) można podziwiać teraz jeszcze piękniejsze, bardziej panoramiczne krajobrazy dzięki nowej platformie widokowej, zamontowanej tak, że wychodzi ona w 17 m w głąb doliny. Na Harder Kulm wjechać można z Interlaken Ost kolejką linowo-szynową w zaledwie osiem minut.

Źródło: MojaSzwajcaria.pl


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, Davos Klosters, Festiwal, Lucerna, Narty, Sera


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »