kraj:
Rosja
autor: KLA
01-11-2012, 08:15 komentarzy: 0

brak opisu

, fot. lobo235, Flickr CC

Federacja Rosyjska: Halloween zakazany przez władze Krasnodaru

Dzieci w krasnodarskich szkołach nie mogą obchodzić Halloween. Zakaz wydało regionalne ministerstwo szkolnictwa. Według urzędników święto jest „wielkim zagrożeniem dla psychiki i duchowości dzieci”.

Krasnodar to 750-tysięczne miasto nad rzeką Kubań, stolica Kraju Kransodarskiego. Ma ciekawą historię, bo zostało założone przez Kozaków zaporoskich z rozkazu Katarzyny Wielkiej.

Dziś jest centrum kulturowym i rozrywkowym regionu. Tutejsze władze – zarówno świeckie jak i kościoła prawosławnego, starają się bardzo, aby młode pokolenie nie ulegało „obcym wpływom”. A za takie uważane są obchody Halloween, które stały się bardzo popularne w Rosji po upadku ZSRR.

Gdzie jest Krasnodar? Rosja, Zobacz na mapie

Wydając zakaz, urzędnicy cytowali anonimowych ekspertów i zwierzchników tutejszego kościoła uważających, że „ Halloween stoi w sprzeczności z laickim duchem nauczania powszechnego. Dzieci uczestniczące w tej zabawie często ogarnia strach, ujawniają agresywne zachowania, a nawet skłonności samobójcze” – czytamy w  oficjalnym liście wydrukowanym w dzienniku „Kommersant”.

Zobacz także:  Pierwszy e-przewodnik po Moskwie przed końcem roku

Zamiast Halloween władze zaproponowały szkołom, aby zorganizowały imprezy odwołujące się do lokalnej kultury i obyczajów. Co ciekawe, podobne „represje” dotykają też w niektórych miejscach Rosji inne święta made in America, w tym Walentynki.

Źródło: Vie dell’Est

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, Federacja Rosyjska, Halloween, Krasnodar, Zakazany


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »