kraj:
USA
autor: KLA
31-10-2012, 11:01 komentarzy: 0

Sandy uziemił tysiące samolotów na całym świecie

Pustoszący wschodnie wybrzeże Ameryki cyklon pod przewrotnie wdzięcznym imieniem Sandy nie tylko zmusił do zamknięcia nowojorskie lotniska JFK i LaGuardia oraz Newark w New Jersey i O’Hare w Chicago. Skutki kataklizmu odczuli na własnej skórze ci wszyscy, którzy wybierali się za ocean, lub zamierzali stamtąd wracać.

fot. CasualCapture, Flickr CC fot. CasualCapture, Flickr CC , Huragan Sandy, Oyster Bay, NY

16 ofiar i 7 mld USD strat to bilans cyklonu na dziś jeśli chodzi o USA. Na obszarze Karaibów zginęło już 65 osób. Jednym ze skutków „ubocznych” jest prawdziwy, lotniczy paraliż na całym świecie, generujący z każdym samolotem, który z powodu Sandy’ego nie odleciał, dodatkowe koszty. I komplikując plany podróżnych. Dla naszych lotnisk i polskich pasażerów ta sytuacja oznacza już kolejne, po mgle sprzed tygodnia, straty.

Już wczoraj LOT odwołał rejsy na trasie Warszawa-Nowy Jork. Podobnie  Lufthansa, która anulowała w poniedziałek wszystkie rejsy z/do Waszyngtonu, Nowego Jorku (JFK i Newark) oraz Bostonu. Loty do Nowego Jorku (JFK i Newark) są odwołane także i dzisiaj. Linie British Airways, Air France, KLM, Alitalia, Swiss również odwołały rejsy na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, a w ślad za nimi poszło wielu innych przewoźników z Europy i świata. Jak podaje Forbes, same amerykańskie linie od minionej niedzieli odwołały już 9000 lotów! Najwięcej z nich – United – 3700. Liczba odwołanych lotów zmienia się zresztą z godziny na godzinę, ale również w zależności od mediów. Z kolei, jak podaje Daily Mail, do tej pory odwołano 7000 lotów w skali globalnej.

Źródła: CNN GO, Uno Mattina, pasazer.com, Forbes, Daily Mail

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Huragan, JFK, LaGuardia, Lotniska, Samoloty, Sandy


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »