kraj:
Japonia
autor: KLA
26-11-2012, 10:47 komentarzy: 0

Hello Kitty przewodniczką po Kraju Kwitnącej Wiśni

Popularna i u nas bohaterka japońskiego filmu animowanego promuje restauracje, hotele, parki rozrywki, a nawet narodowe biuro turystyki.

EVA Airways Hello Kitty EVA Airways Hello Kitty , fot. Luke Lai, Flickr CC

W cukierkowo- różowym, trzypiętrowym budynku w centrum handlowym Sanlitun w Pekinie działa od roku restauracja Hello Kitty Dreams. I od tego czasu jest szturmowana przez tłumy, nie tyle ze względu na menu, ale image odwołujący się do uwielbianej przez dzieci bohaterki japońskiej kreskówki, różowej kotki Kitty. Tutaj najmniejszy element wystroju, naczynia i serwis, a przede wszystkim „słodka” atmosfera wydają się wzięte z filmu. Restaurację odwiedzają zarówno najmłodsi, jak i starsi – modne są oświadczyny w Hello Kitty Dreams.

Autobus Hello Kitty, Tokio
Autobus Hello Kitty, Tokio, fot. Simon le nippon, Flickr CC

Wydaje się, że japoński przemysł turystyczny wręcz „oszalał” na punkcie różowej kotki, która została wybrana jako symbol-ikona  narodowego biura turystyki tego kraju. To jej przypadła rola przewodniczki po Japonii w aplikacji na smartfony! Hello Kitty zaprasza też do parku tematycznego Harmony Land: www.harmonyland.jp w prefekturze Oita w Kyushu.

Śladem Japonii idą też inne kraje azjatyckie, gdzie – podobnie jak w innych krajach świata Hello Kitty zdominowała dotąd przemysł zabawkarsko-gadżeciarsko-ubraniowy. Niedawno odbyła się inauguracja Sanrio Hello Kitty Town w Malezji, za dwa lata podobny park powstanie w Chinach.

Pięć samolotów tajwańskich linie lotniczych Eva Air lata z Hello Kitty wymalowaną na kadłubie, a wystrój wnętrz jest utrzymany w kreskówkowym stylu (a la’ Kitty ubrane są również stewardessy, a na pokładzie, w Kitty shop można kupić bajkowe gadżety): evakitty.evaair.com/en

EVA Airways Hello Kitty, Posiłek w samolocie
EVA Airways Hello Kitty, Posiłek w samolocie, fot. Luke Lai, Flickr CC

Zobacz także: Lepsze niż nos psa? Nowej generacji bramki kontrolne na lotniskach

Pod znakiem Kitty maskotkę działają liczne hotele tematyczne w Azji, podczas gdy w Dubaju otwarto pierwsze spa Hello Kitty www.hellokittybeautyspa.com.

spa Hello Kitty
fot. hellokittybeautyspa.com
spa Hello Kitty
fot. hellokittybeautyspa.com

Źródło: ANSA, Eva Air, Harmony Land

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Hello Kitty, Informacje ze świata, Kraj Kwitnącej Wiśni


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »