kraj:
USA
autor: KLA
14-12-2012, 13:26 komentarzy: 0

Twivacation – oferta dla twilighterów czyli amatorów sagi o wampirach

Podczas gdy finał sagi o miłości przystojnego wampira Edwarda Cullena i żywej Belli Swan, alias pary-niepary Kristen Steward & Robert Pattinson, znów święci tryumfy w kinach, zarabiają też na tym miejsca opisane w powieści Stephanie Meyers.

Miller Tree Inn Bed & Breakfast Miller Tree Inn Bed & Breakfast , fot. ewen and donabel, Flickr CC

Przed 2005 r., czyli nim zapanowało szaleństwo wokół „Zmierzchu”, Forks na Półwyspie Waszyngton było miasteczkiem jakich wiele w Ameryce. I, co zgadza się z powieścią, rzeczywiście jednym z tych, w których najczęściej padał deszcz, co naturalnie nie zachęcało do jego odwiedzania.

Trzy lata później, między 2008 a 2009 r. Izba Handlowa Forks odnotowała przyjazd ponad 200 tys. gości – prawdziwą inwazję w porównaniu z tym, że w poprzednich latach turystów zaglądało tu może kilkaset rocznie. Lokalne biura podróży zdążyły już „uszyć” oferty na miarę twilighterów, czyli fanów Cullena i Belli, przygotowując pakiety Twivacation (oba neologizmy od tytułu sagi Twilight).

W programie: zwiedzanie Forks High School, gdzie uczą się bohaterowie, sklep, w którym piękna bohaterka pracuje na pół etatu, dom Cullenów (znajduje się tam B&B Miller Tree Inn – patrz dalej) i Charliego Swana, ojca Belli (własność prywatna). W nadmorskim Port Angeles znajduje się natomiast restauracja „Bella Italia”, gdzie para je kolację po pierwszej randce. Forks uruchomiło nawet centrum turystyczne Twilight Visitors Center i ustanowiło Dzień Stephanie Meyers, obchodzone 12 grudnia – w dzień urodzin Belli.

Gdzie jest Forks? Półwysep Waszyngton, USA, Zobacz na mapie

Co ciekawe, film nie był kręcony w miejscach opisanych w powieści. Zwłaszcza pierwsza część została zrealizowana w okolicach Portland w stanie Oregon, w stanach Waszyngton i Kalifornia. Dom Belli i jej ojca usytuowano w filmie w Saint Helens, a Forks High School zrekonstruowano w mieście Kalama. Plażę surfistów „La Push”, która w rzeczywistości znajduje się w stanie Waszyngton, tutaj zagrała Indian Beach w Ecola State Park, znanej już z planu filmowego „Point Break”.

Zobacz także: Marketing i wampiry: Książę Karol potomkiem Draculi?

Wracając zaś do ofert biur turystycznych, na platformie social travel Wimdu.it można znaleźć propozycje wyjazdów „wampirzych”, a także miesiąca miodowego w atmosferze sagi Meyers. Wśród najciekawszych ofert – noc w Miller Tree Inn w autentycznym Forks, gdzie odtworzono z dokładnością do najmniejszego detalu dom Cullenów.

Źródło: ANSA, Wimdu.it

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, Forks, Meyers, Saga o wampirach, Twilighterzy, Twivacation


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »