kraj:
Austria
03-03-2013, 14:24 komentarzy: 0

Kitzbühel najlepszym terenem narciarskim świata!

W najważniejszych kategoriach jakościowych Kitzbühel zdobył najwyższe z możliwych ocen! Ośrodek sportów zimowych Kitzbühel zbiera same pochwały.

Kitzbühel, Austria Kitzbühel, Austria , © www.bergbahn-kitzbuehel.at

To nie tylko zasługa renomy, jaką Kitzbühel cieszy się jako legendarny gospodarz Pucharu Świata, i sławnej – lub jak kto woli osławionej - trasy „Streif”. Kitzbühel zdobywa najwyższe podium w międzynarodowych rankingach niezależnie od najtrudniejszego narciarskiego stoku na świecie.

Wyjątkowość Kitzbühel podkreśla między innymi ostatnie wyróżnienie: „Skiresort.de“ – największego portalu testującego tereny narciarskie. W styczniu 2013r. Kitzbühel otrzymał najwyższą z dotychczas przyznanych ocen. „Kitzbühel to pierwszy i jedyny teren narciarski, któremu przyznano 4,8 gwiazdki, a tym samym najlepszy teren narciarski na świecie” – tak brzmi podsumowujące orzeczenie jury.


5 gwiazdek w najważniejszych kategoriach


W sezonie 2012/2013 zespół „Skiresort.de“ poddał  region narciarski położony pomiędzy szczytami Hahnenkamm i Resterhöhe szczegółowej i kompleksowej kontroli, posługując się 18 kryteriami oceny. Eksperci wzięli pod lupę praktycznie wszystko, na co zwracają uwagę przyjeżdżający goście - od jakości stoków po obsługę w schroniskach. Imponujący wynik ogólny wystawił wspaniałe świadectwo całemu regionowi, a w najważniejszych kategoriach Kitzbühel wypadł wręcz celująco: za wielkość terenu narciarskiego, wybór stoków, wyciągi i kolejki, warunki narciarskie, przygotowanie stoków i snowpark członkowie jury przyznali mu 5 na 5 możliwych gwiazdek. To najwyższa z możliwych ocen!

Czytaj wiadomości z Austrii


Jakość i komfort jako najwyższy cel


Ten sukces nie spadł jednak gospodarzom regionu z nieba. W ostatnich latach konsekwentnie i systematycznie pracowali nad poprawą jakości w najróżniejszych dziedzinach oraz zainwestowali w rozbudowę infrastruktury. Tylko w ramach przygotowań do bieżącego sezonu wydano ponad 20 mln euro na nowe kolejki, stoki i urządzenia naśnieżające. Czysto ekonomiczne znaczenie tego zaangażowania przybliży nam spojrzenie w niedaleką przeszłość: od 2000 roku stałe zwiększanie komfortu w regionie narciarskim, rozciągającym się na powierzchni 460 ha na terenie dwóch krajów związkowych i siedmiu sąsiadujących ze sobą gmin, pochłonęło 200 mln euro.

„Bergbahnen Kitzbühel są oczywiście dumne z tego prestiżowego wyróżnienia” – z radością przyznaje prezes zarządu kolei górskich Bergbahnen Kitzbühel dr Josef Burger – „Stanowi ono efekt naszych konsekwentnych starań, zmierzających w kierunku stałego zwiększania komfortu i poprawy jakości obsługi naszych gości.”


Informacja o regionie


Pomiędzy szczytami Hahnenkamm i Resterhöhe leży jeden z najnowocześniejszych terenów narciarskich w regionie alpejskim. Koleje górskie Bergbahn AG Kitzbühel dysponują 52 supernowoczesnymi kolejkami linowymi i wyciągami, które umożliwiają dostęp do 170 km stoków.

Gdzie jest Kitzbühel? Austria, Zobacz na mapie

Część z nich cieszy się światową sławą – np. legendarny "Streif" czy słynny "Ganslernhang”. Dzięki korzystnemu północno-zachodniemu położeniu terenu, sprzyjającemu opadom orograficznym, oraz rozległym obszarom hal, doskonała pokrywa śniegowa kusi narciarzy przez 150 (!) dni w roku, od listopada aż do początku maja. Również gastronomiczna oferta schronisk i après ski w „mieście kozic” (Kitzbühel) wyróżniają się jakością, co roku przyciągając sławy z całego świata.

Więcej informacji: www.bergbahn-kitzbuehel.at


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2013, Alpy, Austriackie, Ciekawostki ze świata, Kitzbühel, Narty, Wyciągi narciarskie


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »