kraj:
Austria
09-05-2013, 11:50 komentarzy: 0

Początek lata w wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów

Wiedeńska Dzielnica Muzeów tzw. Museumsquartier zaczyna już sezon letni. Od 08. maja do 01. października odbywać się tu będą liczne, interesujące nie tylko dla ludzi kultury i sztuki, wydarzenia.

brak opisu , © Gian Marco Castelberg

Wiedeńska Dzielnica Muzeów zalicza się do dziesięciu największych przestrzeni wypełnionych kulturą na świecie. Połączenie dużych muzeów, niewielkich inicjatyw kulturalnych oraz modnych lokali stanowi o sukcesie tego miejsca. Tu zlokalizowane są m.in. takie muzea jak MUMOK (Muzeum Sztuki Współczesnej), Leopold Museum, Kunsthalle Wien, Centrum Tańca Współczesnego (Tanzquartier Wien), Centrum Architektury Architekturzentrum Wien oraz ZOOM Kindermuseum - Muzeum dla dzieci. A do tego piękny, tętniący życiem dziedziniec, który odwiedzają nie tylko tysiące turystów lecz rodowici wiedeńczycy.

Czytaj wiadomości z Austrii

Sezon na wolnym powietrzu rozpoczął się w tym roku 8 maja 2013 tzw. otwarciem lata: w godzinach od 17.00 do 22.00 wszystkie instytucje zlokalizowane w Dzielnicy Muzeów otwarły swoje drzwi.

Do końca sezonu, tj. do początku października na główny dziedziniec Dzielnicy Muzeów zapraszają przytulne ogrody, tor do gry w boule, świetna muzyka weekendowa tworzona przez DJ-ów oraz stylowe letnie meble służące do relaksu Enzis oraz Enzos. Tegoroczną nowością jest Aquadrom, gdzie będą organizowane wyścigi łódek w specjalnym zbiorniku na wodę.

Gdzie jest Wiedeńska Dzielnica Muzeów? Museumsplatz 1, 1070 Wiedeń, Austria, Zobacz na mapie

Bliższe informacje na stronie: www.mqw.at

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Dzielnica Muzeów, Muzeum, W Austrii, Wiedeń


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »