kraj:
Niemcy
14-05-2013, 15:26 komentarzy: 0

15.000 zagranicznych turystów wybrało TOP 100 atrakcji w Niemczech

Zamek Neuschwanstein cieszy się największą popularnością wśród zagranicznych turystów odwiedzających Niemcy. Na drugim miejscu listy hitów znajduje się Europa-Park Rust, a na trzecim katedra w Kolonii, zabytek światowego dziedzictwa UNESCO.

Zamek Neuschwanstein Zamek Neuschwanstein , fot. Jim McDonald_DZT

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) po raz drugi przeprowadziła ankietę zwracając się do zagranicznych turystów, aby wybrali największe atrakcje turystyczne Niemiec. Od 1 lipca do końca marca 2013 zainteresowani mieli możliwość wzięcia udziału w ankiecie opublikowanej na stronie internetowej www.germany.travel/top100.

Ankietowani wymienili w sumie ponad 700 konkretnych atrakcji turystycznych. DZT odnotowało ponad 46 000 kliknięć w dostępną w 26 językach ankietę. Nowe wyniki zostaną wprowadzone do aplikacji „TOP 100 Niemiec”, która od 2012 dostępna jest w języku angielskim i niemieckim w sklepie internetowym App-Store i w wersji na Androida.

Dzięki niej zagraniczni turyści planujący wycieczkę do Niemiec mają łatwiejszy dostęp do informacji o atrakcjach i ciekawostkach danego miejsca. Aplikacja zawiera krótki opis każdego obiektu, zdjęcia i informacje o godzinach otwarcia, cenach biletów i możliwościach dojazdu


Ranking TOP 10:


1. Zamek Neuschwanstein, Schwangau/ Füssen, Bawaria

Najbardziej bajkowy zamek na świecie - Neuschwanstein

2. Europa-Park, Rust, Badenia-Wirtembergia
3. Katedra w Kolonii, UNESCO, Nadrenia Północna-Westfalia
4. Brama Brandenburska, Berlin
5. Mur Berliński (East Side Gallery, Mauerpark, Mauerweg etc.)
6. Skała Loreley UNESCO-Górna Dolina Środkowego Renu, Nadrenia-Palatynat
7. Naturparks im Schwarzwald, Badenia-Wirtembergia
8. Zamek Heidelberg, Badenia-Wirtembergia
9. Jezioro Bodeńskie z wyspą Mainau, UNESCO - Klasztor na wyspie Reichenau, Lindau, prehistoryczne osady palowe, zamek Meersburg, Badenia-Wirtembergia
10. Wyspa Muzeów, UNESCO, Berlin

Równomierne rozmieszczenie geograficzne 100 najważniejszych atrakcji turystycznych potwierdza, że wszystkie niemieckie kraje związkowe dysponują ciekawymi miejscami. Największą popularnością wśród gości zagranicznych cieszą się obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: wśród wszystkich 37 obiektów UNESCO znajdujących się w Niemczech, aż 19 znalazło się na liście TOP 100.

Czytaj wiadomości z Niemiec

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) w ramach ankiety TOP 100 poprosiła zagranicznych gości o ocenę strony internetowej www.germany.travel. 90 procent ankietowanych oceniło stronę pozytywnie - 75 procent to ocena doba i bardzo dobra.

Zobacz także: Externsteine: Skały (z) gwiazd atrakcją północno-zachodnich Niemiec

O DZT
Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) to narodowa „izba turystyki” Niemiec z siedzibą główną we Frankfurcie nad Menem. Centrala zajmuje się promowaniem Niemiec jako kraju turystycznego na zlecenie Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Technologii (BMWi), które wspiera ją na mocy uchwały niemieckiego Bundestagu. DZT zajmuje się tworzeniem strategii i produktów oraz działaniami marketingowymi w celu dalszego umocnienia pozytywnego wizerunku Niemiec za granicą jako celu podróży oraz wspierania turystyki niemieckiej. DZT posiada 30 przedstawicielstw zagranicznych na całym świecie. Bliższe informacje można znaleźć w naszym internetowym centrum prasowym na stronie www.germany.travel/presse.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Ciekawostki ze świata, Neuschwanstein, Ranking TOP 10, TOP 100, Turystyka, W Niemczech


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »