kraj:
Włochy
autor: Jan Kozacki
23-03-2012, 11:38 źródło: Materiały Prasowe     komentarzy: 0

Mediolan - 5 powodów, dla których warto odwiedzić to miasto

Drugie co do wielkości miasto we Włoszech. Zimą chłodne i spowite mgłami, latem gorące i parne. Atmosfera miasta przypomina, że czas to pieniądz, nic więc dziwnego, że Mediolan stał się kołem napędowym włoskiej gospodarki. Pomimo, iż niesłusznie uważany jest za nudny, istnieje kilka powodów, dla których musisz się tam wybrać!

Teatr La Scala, Mediolan, Autor Jakub Hałun Teatr La Scala, Mediolan, Autor Jakub Hałun , Wikimedia Common

Powód 1 - Moda i zakupy
Nie bez powodu Mediolan został okrzyknięty europejską stolicą mody. To tutaj spełniają się marzenia tysięcy dziewcząt o wybiegach najsłynniejszych projektantów mody. Mediolan to prawdziwy zakupowy raj. Dolce&Gabbana, Gucci, Versace i nie tylko, przyciągające klientelę z całego świata, mają tutaj swoje butiki. Jeśli jednak nasz budżet nie jest na tyle wystarczający, możemy udać się do licznych outletów.

Powód 2 - Kultura
To właśnie w Mediolanie znajduje się jedna z najsłynniejszych oper na świecie Teatro alla Scala. Za dnia z wyglądu niepozorna, nocą zaś zmienia się nie do poznania. Co wieczór przyjeżdżają do niej wyrafinowani goście, by w pełnej przepychu sali obejrzeć spektakle znane na całym świecie.

Powód 3 - Architektura
Chociaż Mediolan nie posiada imponującej ilości zabytków - te, które możemy oglądać mają ogromną wartość. To tutaj zobaczymy jedną z najwspanialszych katedr gotyckich na świecie - Narodzin św. Marii. Obowiązkowa jest także wizyta w kościele Santa Maria della Grazie, gdzie możemy podziwiać malowidło Leonarda da Vinci - Ostatnia wieczerza. Chociażby dla niego warto tu przyjechać.

Powód 4 - Sport
Spełnieniem marzeń każdego fana piłki nożnej z pewnością będzie spędzenie 90 minut na stadionie San Siro, na którym swoje mecze rozgrywa AC Milan i Inter Mediolan. Jeden z największych stadionów na świecie może pomieścić ponad 85 tys. widzów, a w jego podziemiach znajduje się muzeum obu klubów.

Powód 5 - Szalone imprezy
Miłośników nocnego życia zachwyci zabawa w licznych pubach i klubach w mieście. Wzdłuż kanałów w sezonie pływają także specjalne barki, na których odbywają się koncerty. Jedno jest pewne Włosi wiedzą jak się bawić.

Czy wciąż masz wątpliwości, że warto odwiedzić Mediolan?
Myślę, że tych 5 powodów w zupełności wystarczy, żeby odwiedzić Mediolan. Oczywiście, motywów podróży do tego miasta może być zdecydowanie więcej.  Jak tam się dostać? Najlepiej, najszybciej i najwygodniej samolotem. Loty do Mediolanu realizowane są z kilku miast w Polsce, a ceny przelotów prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Mediolan, Włochy


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »