kraj:
Polska
19-03-2012, 15:15 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 13-19 marca 2012

Dzisiejszy przegląd newsów zdominowała branża lotnicza i związane z nią dziwne i intrygujące wydarzenia.

Informacje z branży autokarowej
 
1. Ze względu na przebudowę dworca w Dormundzie autokary linii Sindbad i Globus będą tymczasowo zatrzymywać się na przystanku Hbf. Nordseite przy Steinstrasse.
 
2. Eurobus dodał do sieci połączeń miasto Marburg, odwołał część kursów i zmienił częstotliwość przejazdów do miast Osnabruck i Munster. Ze względu na obszerność komunikatu nie przytoczymy go w całości - jest on dostępny na blogu BiletyAutokarowe.pl. Warto jednak wspomnieć, że przewoźnik poucza pasażerów, że Międzyrzecz i Międzyrzec Podlaski to dwa miasta, położone w różnych częściach Polski. Czyżby ktoś już się pomylił?
 
3. 19 marca linia Rudnik Tumay rozpoczyna sprzedaż biletów do Ostuni, Fasano i Monopoli na trasie Polska - Lecce.
 
4. 10 kwietnia zmienią się godziny odjazdów autokarów linii Agat, co pozwoli skrócić ogólny czas podróży. Osoby, które kupiły bilety na kwietniowe kursy przed zmianą rozkładów, zostaną osobiście poinformowane o nowej godzinie wyjazdu.
 
5. Eurolines dodały do sieci połączeń 26 miast we Francji i Hiszpanii.
 
Informacje z branży lotniczej
 
1. Podczas jednego z lotów stewardessa linii American Airlines poinformowała pasażerów przez interkom, że samolot jest zepsuty i wszyscy zaraz zginą. Kiedy współpracowniczki próbowały ją powstrzymać, wywiązała się szarpanina, w wyniku której dwie osoby zostały lekko ranne. Piloci postanowili przerwać lot. Po powrocie na lotnisko stewardessą zajęła się policja.
 
2. Konflikt LOT-u z OLT Express, czyli przewoźnikiem, który rzekomo splagiatował reklamę największej polskiej linii lotniczej, staje się coraz bardziej kuriozalny. Zarzut zastosowania nieuczciwej reklamy porównawczej OLT skontrowała stwierdzeniem, że nie mogła być to taka reklama, ponieważ... nie ma w niej żadnego porównania. Czekamy na odpowiedź LOT-u.
 
3. Z uwagi na kiepską sytuację finansową Singapore Airlines poprosiły niektórych swoich pilotów o przejście na bezpłatny urlop. Miałby on potrwać - w zależności od osoby - od tygodnia do... dwóch lat. Na szczęściej kontrakt nie zabrania lotnikom pracy dla konkurencji.
 
4. Strajkują związki zawodowe LOT AMS - mechaników największej polskiej linii lotniczej. Pracownicy domagają się podwyżki w wysokości 2000 zł netto. Firma nie może spełnić ich postulatu, ponieważ już teraz 60 proc. jej wydatków to koszty pracy.
 
5. Eurolot wprowadził zniżkę dla seniorów i podróżnych poniżek 18 roku życia - mogą oni latać za pół ceny. Ponadto linia planuje otwarcie połączenia z Chorwacją: Warszawa - Zadar.
 
6. Pod koniec kwietnia Aerofłot zacznie latać na trasie Kraków - Moskwa.
 
Informacje zebrała i opracowała redakcja portalu Bilety Autokarowe, w którym kupisz tanie bilety autokarowe ponad 90 przewoźników z całej Europy.
ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1..11|12|13|14|15..21 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Podróże


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »