kraj:
Polska
07-04-2012, 20:15 źródło: Materiały Prasowe     komentarzy: 0

Terminal T2 we Wrocławiu

Terminal T2 we Wrocławiu, Wikimedia, M. Lu

Kwartał na plusie - Port Lotniczy Wrocław

Port Lotniczy Wrocław obsłużył w marcu 2012 roku 121 654 podróżnych. To ponad 10 procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Konsekwentne wzrosty lotnisko notuje od początku roku, a bogata siatka połączeń na nowy sezon pozwala przewidywać, że ta tendencja nasili się w kolejnym kwartale.

Port Lotniczy Wrocław obsłużył  w ostatnim miesiącu o 10,3% więcej pasażerów niż w marcu 2011 roku. Od początku 2012 roku lotnisko pozostaje na plusie we wszystkich najważniejszych sektorach połączeń. Nasze przewidywania odnośnie wzrostu sprawdziły się. W ciągu całego kwartału utrzymujemy stabilną tendencję wzrostową - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Lotnisko odnotowało 19,7% wzrost w sektorze sieciowych połączeń międzynarodowych. Imponująco przedstawiają się też statystyki ruchu krajowego. - Od początku roku obserwujemy wzrost liczby pasażerów na pokładach LOT-u. Jeśli dodać do tego ofertę Eurolotu do Gdańska i OLT do Warszawy nie dziwi, że w marcu liczba pasażerów lotów krajowych była o 31,3% większa niż rok temu - dodaje.

Największy wzrost pasażerów lotnisko zanotowało w sektorze połączeń czarterowych - aż 80%. To efekt wydarzeń, jakie miały miejsce w Egipcie zeszłej zimy. Niewielki spadek - o 0,4% - zanotowano w sektorze lotów niskokosztowych.

Lotnisko przewiduje, że w drugim kwartale rozwój ruchu w poszczególnych sektorach będzie jeszcze bardziej dynamiczny. - Wraz z uruchomieniem bazy Ryanaiara do rozkładu weszło aż 7 nowych połączeń, w tym tak atrakcyjne wakacyjnie destynacje, jak Kreta Chania, Malta, Wenecja-Treviso czy Piza. Dzięki temu, dynamika wzrostu w tym sektorze może sięgnąć nawet 20% - mówi Jarosław Sztucki. Oferta lotów regionalnych poszerzyła się dodatkowo o Poznań, Łódź, Kraków, Szczecin i Rzeszów. Doszedł Lwów. W sumie daje nam to w nowym sezonie rekordową liczbę 62 kierunków, która odpowiada poziomem nowemu, nowoczesnemu terminalowi podsumowuje Jarosław Sztucki.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Lotnisko we Wrocławiu, Port lotniczy Wrocław


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »