kraj:
Portugalia
13-04-2012, 19:15 źródło: Sigma International     komentarzy: 0

Aktor Jeremy Irons wychwala Portugalię

Aktor Jeremy Irons, który przebywa w Lizbonie w związku ze zdjęciami do filmu "Nocny pociąg do Lizbony", wychwalał wczoraj doskonałą, portugalską kuchnię, „magiczną” muzykę fado oraz piękno tutejszych krajobrazów.

Aktor Jeremy Irons Aktor Jeremy Irons , Sigma International

Podczas kolacji na pokładzie historycznego żaglowca portugalskiej marynarki wojennej - Creoula, w obecności Sekretarza Stanu ds. Turystyki, pani Ceciliii Meireles, Jeremy Irons określił Lizbonę jako „wyjątkowe miejsce” w Europie. Aktor zwrócił uwagę na tutejsze wzgórza, małe brukowane uliczki, dobrze zachowane dziedzictwo kulturowe oraz niezwykle jasne światło.

Podczas kręcenia filmu w Portugalii, ekipa miała możliwość uczestniczenia w wieczorze muzyki fado. Ten charakterystyczny dla Portugalii styl muzyczny, a zwłaszcza jego współczesne wykonanie, pozostawił na Jeremy’m Irons’ie niezapomniane wrażenie. - To były absolutnie magiczne i niewiarygodne trzy kwadranse - powiedział.

Aktor przyznał się także do zamiłowania do kuchni portugalskiej: - Ryby, które tutaj jecie są po prostu fantastyczne! Mógłbym tutaj mieszkać tylko z powodu ryb. Zaskoczyła go informacja, że wiele światowej sławy restauracji, włącznie z tymi w Nowym Yorku, sprowadza ryby złowione w Portugalii.

Irons zwrócił również uwagę na piękno plaż wybrzeża Alentejo, gdzie kręcono część zdjęć. Jak sam przyznał, od zawsze interesował go związek Portugalii z morzem - kraju, który ma ponad 2000 kilometrów wybrzeża i kilka najpiękniejszych plaż w Europie.

Zdjęcia do filmu "Nocny pociąg do Lizbony" (scenariusz powstał na postawie powieści Pascala Mercier’a o tym samym tytule) potrwają w Lizbonie do 15 maja. W obsadzie znajdują się: Jeremy Irons, Bruno Ganza i Charlotte Rampling. Projekt duńskiego reżysera, Bille Augusta, wspierany jest przez Portugalską Organizację Turystyczną – Turismo de Portugal.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Jeremy Irons, Nocny pociąg do Lizbony


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »