kraj:
Polska
12-05-2012, 11:48 źródło: Materiały Prasowe     komentarzy: 0

Terminal T2 we Wrocławiu

Terminal T2 we Wrocławiu, fot. M. Lulko, W

Lotnisko bije rekordy

Znakomity miesiąc wrocławskiego lotniska. Port obsłużył w kwietniu ponad 170 tysięcy pasażerów - o prawie 35 procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Lotnisko zanotowało wyraźne wzrosty we wszystkich sektorach ruchu, a najbardziej imponujący na połączeniach krajowych. Skorzystało z nich o 140 procent więcej podróżnych niż rok temu.

172 tysiące 666 pasażerów obsłużonych przez port oznacza, że był to najlepszy kwiecień w dotychczasowej historii portu. W porównaniu do ubiegłego roku lotnisko zanotowało 34,8% wzrostu, a w zestawieniu z 2010 rokiem aż 65,7% wzrostu. Świetne wyniki to zasługa dwóch istotnych wydarzeń. Pierwszym z nich było otwarcie pod koniec marca bazy Ryanaira i uruchomienie aż siedmiu nowych połączeń, a drugim poszerzenie siatki krajowych lotów przez OLT Express. Efekty widać od razu wyjaśnia Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław.

Siedem nowych połączeń uruchomionych przez Ryanair sprawiło, że tylko z tanich lotów skorzystało w kwietniu ponad 100 tysięcy pasażerów. To o 20,1% więcej niż w analogicznym okresie 2011 roku. Jednak najbardziej imponujący wzrost można zaobserwować w ruchu krajowym. Ponad 42 tysiące pasażerów to wynik lepszy od zeszłorocznego o 140,3% i aż o 232,1% w porównaniu do 2010 roku. To efekt dodatkowych połączeń do Warszawy i Gdańska oraz nowych lotów do Krakowa, Poznania i Łodzi, które uruchomił we Wrocławiu OLT Express.

Lotnisko utrzymuje bardzo dobre wyniki w ruchu czarterowym i sieciowym międzynarodowym, w którym zanotowało odpowiednio 60,6% i 15,7% wzrostu. Tak dobre wyniki we wszystkich sektorach wiążą się ze znacznym zwiększeniem liczby przeprowadzonych operacji lotniczych. 2 tysiące 620 operacji to o 34,4% więcej niż w 2011 roku. Statystyki od początku roku są dla wrocławskiego lotniska bardzo dobre i zamierzamy tę tendencję utrzymać w kolejnych miesiącach. Już w tej chwili oferujemy rekordową liczbę prawie 40 regularnych połączeń, a w sezonie letnim, od czerwca, pasażerowie będą mieli do dyspozycji niezwykle bogatą ofertę czarterową pełną atrakcyjnych nowości. Dzięki temu jest szansa, że zamkniemy cały 2012 rok zgodnie z najbardziej optymistycznymi prognozami, czyli nawet ponad 20% wzrostem podsumowuje Jarosław Sztucki.

Więcej informacji:

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą można się dostać na lotnisko szybko i komfortowo m.in. zarówno od strony Warszawy (przez łącznik Długołęka), od Poznania z drogi krajowej nr 5, a także od południa z drogi krajowej nr 8 oraz z autostrady A4. Dynamiczny rozwój ruchu lotniczego port notuje od 2003 roku. W ciągu 5 lat liczba pasażerów wzrosła pięciokrotnie. Lotnisko obsługuje przewoźników sieciowych, którzy oferują loty do największych portów przesiadkowych w Europie, przewoźników niskokosztowych, takich jak Ryanair, czy Wizz Air, którzy posiadają we Wrocławiu swoje bazy operacyjne, a także linie czarterowe, wynajmowane przez tour operatorów do transportu klientów biur podróży. 11 marca Port Lotniczy Wrocław uruchomił nowy terminal. Przepustowość wynosi ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Lotniska, Lotnisko Wrocław, Rekord


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »