kraj:
Polska
01-06-2012, 11:27 źródło: Informacje Prasowe     komentarzy: 0

Lotnisko

Lotnisko , Inf.prasowa

Polskie lotniska gotowe na piłkarską gorączkę

W środę 30 maja na Lotnisku Chopina odbył się briefing prasowy podsumowujący przygotowania polskich lotnisk do obsługi zwiększonego ruchu pasażerskiego w czasie turnieju UEFA EURO2012. - Wszystko zapięte jest na ostatni guzik – zapewnił Rafał Marczewski, krajowy koordynator ds. lotnisk w spółce PL.2012.

W czasie trwania mistrzostw Europy do Warszawy przyleci co najmniej 750 nierozkładowych samolotów charterowych, które przywiozą do Warszawy kibiców na mecze rozgrywane na Stadionie Narodowym – poinformował dyrektor lotniska Michał Marzec. Łącznie ze „zwykłymi” czarterami oraz rejsami rozkładowymi w warszawskim porcie wyląduje ponad 16,5 tys. samolotów. Liczba oferowanych miejsc dla pasażerów sięga 2 milionów.

Michał Marzec przypomniał, że dla obsłużenia tego wzmożonego ruchu konieczne było zniesienie ograniczeń w liczbie startów i lądowań w porze nocnej. W kwietniu Parlament znowelizował ustawę o organizacji turnieju UEFA EURO 2012™, dzięki czemu w czasie mistrzostw w portach lotniczych miast-gospodarzy mistrzostw nie będą obowiązywały ograniczenia w liczbie wykonywanych operacji. Dotyczy to lotnisk w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. „Decyzja o zniesieniu ograniczeń w lotach dziennych i nocnych przyczyni się do zwiększenia przepustowości i dostępności portów lotniczych i przestrzeni powietrznej, a także pozytywnie wpłynie na wzrost gospodarczy państwa” – wyjaśnia uzasadnienie nowelizacji ustawy.

W przypadku Lotniska Chopina oznacza to, że możliwe będzie odprawienie kibiców, którzy bezpośrednio po meczu na Stadionie Narodowym przyjadą na lotnisko i będą chcieli wrócić samolotem do domu. - To ważne ułatwienie, ponieważ bez zniesienia limitu operacji nocnych nie moglibyśmy odprawić samolotów z kibicami zaraz po meczu. Musieliby oni czekać na swój lot aż do rana następnego dnia – powiedział Michał Marzec.

Zobacz także: LOT otworzył nowe połączenie Warszawa-Pekin

Dyrektor przypomniał również, że podczas piłkarskich mistrzostw dojazd do Lotniska Chopina może być nieco bardziej utrudniony niż zwykle. Od 2 czerwca na ulicy Żwirki i Wigóry, która jest główną arterią łączącą lotnisko z centrum miasta, jeden z dwóch pasów ruchu w każdym kierunku wydzielony zostanie do wyłącznej dyspozycji komunikacji publicznej. – Warto pamiętać o możliwości skorzystania z innych dróg i o konieczności zarezerwowania dodatkowego czasu przeznaczonego na dojazd do lotniska – przypomniał Marzec.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Euro 2012, Lotnisko Chopina, Polskie lotniska


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »