kraj:
Polska
16-06-2012, 23:04 źródło: Materiały Prasowe     komentarzy: 0

Lotnisko Wrocław - nowy terminal

Lotnisko Wrocław - nowy terminal, Wikimedia

Fantastyczny maj wrocławskiego lotniska

Wrocławskie lotnisko kontynuuje rekordowe wzrosty. W maju port obsłużył prawie 204 tysiące pasażerów, co jest wynikiem o ponad 40 procent lepszym w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Najbardziej dynamiczny wzrost aż 209 procent - zanotowano w ruchu krajowym.

Lotnisko obsłużyło w maju 2012 roku aż 40,6% więcej  pasażerów w porównaniu do maja ubiegłego roku. 203 911 podróżnych przy 2955 operacjach lotniczych to wynik rekordowy.

Był to najlepszy maj w historii wrocławskiego portu. Powody tak dynamicznego wzrostu są podobne, jak przed miesiącem. Mamy rekordową siatkę połączeń niskokosztowych i krajowych, a udział tych lotów we wszystkich obsługiwanych przez nas operacjach lotniczych jest największy. Dlatego wyniki, choć znakomite, nie są żadnym zaskoczeniem - Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław.

Siedem nowości wprowadzonych do rozkładu pod koniec marca przez linie lotnicze Ryanair, co było powiązane z uruchomieniem pierwszej w Polsce bazy przewoźnika, już w kwietniu przełożyło się na znaczne wzrosty. W maju z tanich połączeń  lotniczych oferowanych przez wrocławskie lotnisko skorzystało 100 tysięcy podróżnych, co przyniosło 15% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Kolejny rekord pobiły połączenia krajowe. Niemal 55 tysięcy obsłużonych pasażerów to aż 209% więcej niż rok temu. Liczba krajowych lotów cały czas się zmienia, ale tu ruch generuje przede wszystkim Warszawa i Gdańsk. Do stolicy latamy zdecydowanie częściej niż przed rokiem, a z połączenia do Gdańska korzysta w miesiącu średnio 7 tysięcy pasażerów wyjaśnia Jarosław Sztucki.

Zobacz także: Nowe połączenie z Lotniska Chopina do Islandii

Lotnisko zanotowało również wzrosty w dwóch pozostałych sektorach pasażerskich. W ruchu czarterowym obsłużono o 48% więcej, a w sieciowym ruchu międzynarodowym prawie 7% więcej podróżnych niż w maju 2011 roku.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Lotnisko Wrocław, Podróże


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »