kraj:
Polska
20-06-2012, 11:48 źródło: Informacje Prasowe     komentarzy: 0

Turystyka rowerowa

Turystyka rowerowa, Inf.prasowa

Nowy pomysł na aktywne wakacje: turystyka rowerowa

Po modzie na wakacyjne wyjazdy w egzotyczne kraje, takie jak Egipt czy Tunezja i spędzaniu urlopu na piasku czy nad basenem, dociera do Polski moda na turystykę aktywną. Wybierają ją najczęściej osoby po trzydziestce, które pracują umysłowo i najlepiej odpoczywają będąc w ruchu. Popularnym w ostatnich latach pomysłem na aktywny wypoczynek jest wyprawa rowerowa.

Do niedawna ta forma wypoczynku dostępna była tylko dla rowerowych zapaleńców. To tak jak ze spływami kajakowymi – jeździli na nie na początku ci, którzy sami wiedzieli, jak taki spływ zorganizować. Dziś na spływ można pojechać korzystając z oferty biura podróży. Podobnie jest z wyjazdami rowerowymi – obecnie nie trzeba mieć doświadczenia w takich wyprawach, ani być pasjonatem, żeby wybrać się na rajd rowerowy. Wystarczy tylko posiadać rower (najlepiej o solidnych oponach, a nie kolarzówkę) i zapał, by codziennie  pokonać kilkadziesiąt kilometrów na własnych dwóch kółkach. Podczas takiej wyprawy podróżujemy z pilotem, w kilkunastoosobowej grupie, a bagaże – podobnie jak to jest na spływach kajakowych – wozi za nami bus. Organizator zapewnia nam także nocleg i wyżywienie, a więc jedyne, o co musimy się martwić, to jak najpełniej przeżyć ten czas nieograniczonej codziennością aktywności fizycznej.  Sił, by pokonać kolejny odcinek trasy nie powinno zabraknąć nikomu. Wyprawy rowerowe, jak zapewniają organizatorzy, są nawet dla osób, które na co dzień nie jeżdżą zbyt często na rowerze. Dużym ułatwieniem jest bowiem to, że w razie potrzeby samochód, podążający za grupą, może zabrać kogoś, kto opadnie z sił i będzie zbyt zmęczony, by jechać dalej.

Dołącz do nas na Facebooku

Rajdy rowerowe to nie tylko okazja, by spędzić aktywnie urlop, ale także możliwość zwiedzania najpiękniejszych miast i regionów w całej Europie. Organizatorzy takich wypraw wybierają malownicze okolicę, na przykład Nizinę Węgierską, po której podróżujemy wzdłuż Dunaju, odwiedzając po drodze między innymi Wiedeń, Bratysławę i Budapeszt, codziennie pokonując na rowerze około 50 kilometrów.

Zobacz także: Egipt - tu wszystko się zaczyna

Czy warto spróbować turystyki rowerowej i zamienić ciepłą egipską plażę na wielogodzinny wysiłek podczas rowerowego rajdu? Jeśli odpoczywasz podczas aktywnego spędzania czasu – to z pewnością warto. Ci, którzy wracają z takich wypraw mówią najczęściej, że nie wyobrażają sobie już innych wakacji niż na swoim bicyklu.

Grupa Turystyki Aktywnej SPORTEUS

---------------------------------------

Grupę Turystyki Aktywnej SPORTEUS tworzą pasjonaci sportu i turystyki, którzy dzięki posiadanym kompetencjom i doświadczeniu w branży turystycznej, gwarantują Tobie i Twojemu otoczeniu najwyższą jakość świadczonych usług. Nasz zespół kreuje nowy sposób wypoczynku, zachęcając do zdrowego stylu życia. Tworzymy www.sporteus.pl - portal prezentujący wybrane oferty z zakresu turystyki aktywnej z możliwością zakupu on-line w najniższej cenie.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Podróże, Turystyka rowerowa, Wyjazd rowerowy


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »